Juan Manuel Barrial oficjalnie nowym trenerem AZS-u Olsztyn

2024-06-04 18:00:03(ost. akt: 2024-06-04 15:03:21)

Autor zdjęcia: Indykpol AZS Olsztyn

Siatkarską drużyną z Olsztyna od nowego sezonu PlusLigi będzie dowodził już inny trener. Schedę po Javierze Weberze przejął jego rodak, Juan Manuel Barrial.
Juan Manuel Barrial swoją przygodę jako trener rozpoczął w ojczyźnie w klubach Rojas Scholem i Rosario Sonder. Pracował również w tureckim Ziraat Bankasi Ankara. Przez dłuższy czas jego kariera wiodła przez Zjednoczone Emiraty Arabskie, gdzie trenował trzy kluby - Al Jazira Sport Club (w latach 2014-2015 oraz 2017-2018), Shabab Al-Ahli (2015-2016, 2019-2022) oraz Al Ain Club (2016-2017).

Argentyński szkoleniowiec w swoim CV może pochwalić się również pracą jako asystent w reprezentacji Argentyny oraz selekcjoner kadry narodowej Węgier. Barrial jest jednak najbardziej znany jako pierwszy trener czeskiego zespołu Lvi Praha. To właśnie z "Praskimi Lwami" sięgnął po tytuł mistrza kraju oraz wziął udział w poprzedniej edycji Ligi Mistrzów. W niedawno zakończonym już sezonie Extraligi zdobył ze swoimi siatkarzami wicemistrzostwo Czech.

Przed Argentyńczykiem nieco bardziej wymagające zadanie, jakim jest debiut w jednej z najlepszych lig siatkarskich na świecie. Juan Manuel Barrial oficjalnie został nowym trenerem Indykpolu AZS Olsztyn. Na tym stanowisku zastąpił Javiera Webera, który w klubie z Kortowa pracował przez ostatnie trzy lata.

— Jestem dumny, że w nowym sezonie będę trenerem Indykpolu AZS Olsztyn. Kiedy mój menager powiedział mi o możliwości pracy w Olsztynie, bardzo się ucieszyłem. Sporo na ten temat rozmawiałem z Javierem Weberem, którego byłem asystentem w reprezentacji Argentyny. Przekazał mi informację na temat funkcjonowania Klubu, zawodników, a także zachęcił mnie do podjęcia pracy, ponieważ wszystko jest bardzo dobre zorganizowane. W przyszłym sezonie będziemy grać w najsilniejszej PlusLidze od lat. Drużyna została zbudowana, aby walczyć o play-off. – powiedział Juan Manuel Barrial dla oficjalnej strony klubowej.

Na temat zatrudnienia 57-letniego szkoleniowca wypowiedział się również prezes Rady Nadzorczej klubu Tomasz Jankowski.

— Mieliśmy kilka opcji, jednak zdecydowaliśmy się wybrać trzeciego w historii klubu Argentyńczyka. Juan Manuel Barrial jest doświadczonym szkoleniowcem na arenie międzynarodowej. Przez ostatnie lata pracował w Czechach, gdzie odnosił sukcesy. Mam nadzieję, że tak samo będzie również w Indykpolu AZS Olsztyn, a nasi zawodnicy, pod wodzą nowego trenera, będą wykonywać postępy — powiedział dla klubowych mediów Tomasz Jankowski.

Juan Manuel Barrial jest pierwszą nową twarzą w szeregach "Zielonej Armii" na kolejny sezon. Do tej pory klub ogłaszał graczy, którzy odnowili umowy oraz tych, którzy odeszli.

Nowe kontrakty z klubem z Warmii i Mazur podpisali: Karol Jankiewicz, Moritz Karlitzek, Nicolas Szerszeń, Szymon Jakubiszak, Dawid Siwczyk oraz Jakub Ciunajtis. Ważne umowy mają m.in. Kuba Hawryluk, Manuel Armoa, Jakub Majchrzak i Mateusz Janikowski.

W kolejnym sezonie kibice nie będą mogli już obserwować pracy trenera Javiera Webera, Mateusza Nykiela i Renato Bacchi oraz gry Alana Souzy, Joshua Tuanigi oraz Cezarego Sapińskiego.

Indykpol AZS Olsztyn sezon ligowy rozpocznie w dniach 13-15 września 2024 roku meczem z PGE GiEK Skrą Bełchatów


Źródło: Indykpol AZS Olsztyn