Ulicami Olsztyna przeszła procesja Bożego Ciała [ZDJĘCIA]

2024-05-30 15:00:18(ost. akt: 2024-05-31 10:01:07)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Ulicami Olsztyna przeszła procesja Bożego Ciała. W wydarzeniu wzięły udział tłumy wiernych, którzy modlili się przy czterech ołtarzach.
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nazywana zwykle Bożym Ciałem, jest jednym z najbardziej uroczyście obchodzonych dni w roku liturgicznym.

Fot. Zbigniew Woźniak

Celem obchodów jest publiczne wyznanie wiary w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, oddanie Mu czci i podziękowanie za łaski płynące za sakrament Eucharystii. Wierni przepraszają także Boga za zniewagi wyrządzone wobec Najświętszego Sakramentu, wynikające z grzeszności i oziębłości ludzkiej oraz bluźnierstw.

Kościół katolicki wierzy, że "w Najświętszym Sakramencie Eucharystii są obecne prawdziwie, rzeczywiście i substancjalnie Ciało i Krew wraz z duszą i bóstwem Jezusa Chrystusa, a więc cały Chrystus".

Fot. Zbigniew Woźniak

W czwartek (30 maja) ulicami Olsztyna przeszły tłumy wiernych, którzy modlili się przy czterech ołtarzach: przy Kurii Archidiecezji Warmińskiej, na Placu Jana Pawła II, na Placu Dunikowskiego i przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.