A Ty? Czy oddałeś już swój głos na turystyczną perłę Warmii i Mazur?

2024-05-29 19:22:58(ost. akt: 2024-05-29 20:21:08)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Redakcja National Geographic Traveler Poland zaprasza wszystkich miłośników podróży do udziału w głosowaniu na nowe "Cuda Polski 2024".
Konkurs, który zyskał ogromną popularność w poprzednich latach, ma na celu wyróżnienie najpiękniejszych i najbardziej unikalnych miejsc w Polsce. Wśród nominacji znajdują się zarówno znane atrakcje turystyczne, jak i mniej odkryte perły polskiego krajobrazu.

Aby wziąć udział w głosowaniu, wystarczy odwiedzić stronę internetową National Geographic Traveler Poland i oddać głos na wybrane miejsca. Głosowanie jest otwarte dla wszystkich i potrwa do końca czerwca 2024 roku. Wyniki zostaną ogłoszone w lipcu, a zwycięskie miejsca otrzymają prestiżowe wyróżnienia, które z pewnością przyczynią się do ich promocji i wzrostu zainteresowania turystów.

Z Warmii i Mazur nominowane zostały trzy perły turystyczne:

Lidzbark Warmiński
Jest nazywany Perłą Warmii, której do XIX wieku był stolicą. Miasto dąży do tego, aby stać się uzdrowiskiem. Goście już dziś mogą korzystać ze zdrowotnych właściwości źródeł termalnych i zażywać kąpieli w Termach Warmińskich oraz odwiedzać tężnie. W centrum miasta znajduje się średniowieczny zamek, który jest określany jako "Wawel północy", czy "perła gotyku".

Mazurska Pętla Rowerowa
Nowy, ustandaryzowany produkt turystyczny wokół Wielkich Jezior Mazurskich. Wytyczono i przygotowano 310 km pętli rowerowej o urozmaiconej nawierzchni – od dróg leśnych, szutrów wśród pól do bezpiecznych wydzielonych ścieżek wzdłuż dróg. Pętla została także jednolicie oznakowana oraz wyposażona w tablice informacyjne pokazujące całą trasę oraz najciekawsze atrakcje najbliżej aktualnego przystanku.

Kortosfera w Olsztynie
Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego Kortosfera to jedyne w Polsce interaktywne centrum nauki, którego tematem przewodnim jest rolnictwo oraz środowisko przyrodnicze Warmii i Mazur. Ekspozycję tworzy 140 eksponatów zaaranżowanych w wystawy stałe i wolnostojące, a także 3 wystawy mobilne oraz zestawy edukacyjne. Wystawa stała Kortosfery rozmieszczona jest na pięciu kondygnacjach budynku.

Nie przegapcie okazji, aby wpłynąć na wybór najpiękniejszych zakątków Polski i pomóc w ich promocji. Więcej informacji na temat konkursu oraz szczegółowe zasady głosowania można znaleźć na oficjalnej stronie National Geographic Traveler Poland.