Prezydent Olsztyna Robert Szewczyk zabrał głos po katastrofie na ul. Bałtyckiej

2024-05-29 07:00:00(ost. akt: 2024-05-29 12:44:35)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Prezydent Olsztyna spotkał się z przedstawicielami służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w mieście. Rozmowa dotyczyła przede wszystkim wydarzeń, jakie rozegrały się na ul. Bałtyckiej.
Do uderzenia ciężarówki w miejski autobus doszło w poniedziałek (27 maja) około godz. 19:00. Brało w nim udział 26 osób – 16 pasażerów pojazdu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego oraz 10 podróżujących innymi pojazdami. Czternaście spośród nich zostało poszkodowanych, jednak ich życie nie jest zagrożone.

— Na szczęście nikt nie zginął — mówi prezydent Olsztyna, Robert Szewczyk. — Służby zareagowały bardzo sprawnie, a poszkodowanym praktycznie natychmiast została udzielona pomoc. Zawnioskowałem do miejskich policjantów o częstsze badania trzeźwości i prędkości w szczególności kierujących pojazdami ciężarowymi obsługującymi olsztyńskie budowy.

Poza poważnie uszkodzonym autobusem (niewykluczone jednak, że będzie możliwa jego naprawa), zniszczeniu uległa infrastruktura miejska – tablica informacji pasażerskiej, wiata przystankowa, sygnalizator czy bariera energochłonna. Całkowita wartość strat jest w tym momencie szacowana.

Trwa analiza zdarzenia. Po ich zakończeniu zostaną opracowane wnioski, na podstawie których mogą być podejmowane kolejne działania, jak doposażenie służb lub ewentualne zmiany w procedurach na wypadek podobnych zdarzeń.