W bibliotekach nie ma nudy. Przekonają o tym olsztyńskie placówki

2024-05-28 18:00:14(ost. akt: 2024-05-28 15:40:25)

Autor zdjęcia: Urząd Miasta Olsztyna

Książki to jeden z najlepszych sposobów na zdobycie wiedzy, rozwinięcie wyobraźni lub spędzenie wolnego czasu. Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie ponownie zorganizuje cykl wydarzeń, który ma zachęcić do czytania książek.
"Biblioteka po drodze" to projekt, na którego realizację olsztyńska instytucja dostała dofinansowanie z resortu kultury i dziedzictwa narodowego. Wydarzenia będą się odbywać zarówno w bibliotecznych filiach, jak i przestrzeni miejskiej.

— Wakacje i lato kojarzą mi się z dobrą książką. Cały czas staram się znajdować czas na lekturę, dlatego tym bardziej cieszę się z tego projektu. Nasza biblioteka wychodzi poza ramy samego wypożyczania książek, a także inspiruje — mówi prezydent Olsztyna Robert Szewczyk.

Wzmocnienie funkcję biblioteki publicznej jako ośrodka promującego kulturę i aktywizującego lokalną społeczność - to jeden z najważniejszych celów zadania. Organizatorzy chcą dowieść, że biblioteka jest zawsze po drodze.

— Zachęcamy mieszkańców do udziału w tym cyklu wydarzeń. Nie będzie mowy o nudzie od czerwca do września, bowiem nie zabraknie m.in. spotkań autorskich, warsztatów plastycznych, aktorskich, logopedycznych. Wszystko po to, byśmy kultywowali praktykę czytelniczą — mówi dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Krzysztof Dąbkowski

Projekt ma wartość ponad 35,5 tys. złotych, z czego dofinansowanie to niemal 30 tys. złotych.


Źródło: Urząd Miasta Olsztyna