Handlowali podrobionym towarem w sieci. W sprawie interweniowało KAS

2024-05-28 18:15:42(ost. akt: 2024-05-28 15:50:26)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Służba Celna

Warmińsko-mazurscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli podrabianą odzież, obuwie i elektronikę o wartości ok. 1 mln zł. Towary były sprzedawane na portalach aukcyjnych.
Jak podała KAS, znaczne ilości towarów naruszających prawa własności intelektualnej znanych marek odzieżowych i elektronicznych zostały ujawnione w maju na terenie Elbląga przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej.

Asp. Marta Rosiak z Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie poinformowała , że podczas działań prowadzonych na polecenie Prokuratury Rejonowej w Elblągu, ponad 40 funkcjonariuszy przeszukało magazyny i mieszkania osób podejrzanych o obrót podrobionymi towarami na portalach aukcyjnych i uchylanie się od opodatkowania.

W trzech magazynach i mieszkaniach prywatnych funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1,1 tys. sztuk odzieży, prawie 400 par butów, a także 385 urządzeń elektronicznych, m.in. suszarki, głośniki, powerbanki, smartwatche i słuchawki bezprzewodowe. Szacunkowa wartość zajętego towaru to ok. 1 mln zł. Jako dowody rzeczowe zatrzymano m.in. telefony, komputery i dokumentację księgową.

Działania są kontynuacją sprawy, o której KAS informowała w listopadzie ubiegłego roku.

— Obecnie w postępowaniu status podejrzanych mają dwie osoby. Planowane jest postawienie zarzutów kolejnym osobom będącym organizatorami procederu — dodała asp. Rosiak.

Źródło: PAP/red.