Wiemy, do jakiego klubu w radzie miasta dołączył Piotr Grzymowicz. Klub ten ma teraz większość

2024-05-27 15:52:11(ost. akt: 2024-05-27 16:04:28)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Były prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz dołączył do klubu radnych Koalicji Obywatelskiej w radzie miasta. Oznacza to, że klub ten ma w radzie większość.
— Otrzymałem propozycję wejścia do klubu radnych Koalicji Obywatelskiej i ją przyjąłem —powiedział Piotr Grzymowicz, który nie startował w wyborach na prezydenta miasta, a jedynie w wyborach do rady.

Grzymowicz mandat zdobył, ale poza sobą nie wprowadził do rady innych radnych. W rozmowie Grzymowicz powiedział, że już w najbliższym posiedzeniu rady miasta będzie uczestniczył jako członek klubu radnych KO.

— Ale do partii się nie zapisuję, nasza współpraca jest w ramach rady miasta — podkreślił Grzymowicz.

Prezydent Olsztyna Robert Szewczyk powiedział, że w związku z decyzją Grzymowicza nie będzie zawierał koalicji.

— Uważam, że nie jest ona potrzebna — ocenił.

Rada Miasta Olsztyna liczy 25 radnych. Klub Koalicji Obywatelskiej w ostatnich wyborach zdobył 12 mandatów. W związku z decyzją Grzymowicza klub ten ma już większość w radzie.

— Trwają rozmowy z jeszcze jedną radną, która może wstąpić do klubu KO —przyznał Szewczyk.

KO w Radzie Miasta ma 12 mandatów, PiS 8 mandatów, Komitet Wyborczy Wyborców Czesława Małkowskiego 2 mandaty, po jednym mandacie uzyskały Komitet Wyborczy Wyborców Marcina Możdżonka Lepszy Olsztyn, Komitet Wyborczy Wyborców Piotra Grzymowicz oraz Komitet Wyborczy Wspólny Olsztyn.

Szewczyk w rozmowie z PAP podkreślił, że posiadanie przez niego większości w radzie miasta nie przekreśla jego chęci do rozmów z każdym radnym.

— Podkreślałem to w kampanii i nadal podkreślam - chcę i będę gotowy do szerokiej współpracy — powiedział.

PAP/red.