Szykują się duże zmiany w poruszaniu po Dworcu Głównym w Olsztynie

2024-05-26 13:04:19(ost. akt: 2024-05-24 15:51:30)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do artykułu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do artykułu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Od poniedziałku (27 maja) o godz. 12:00 PKP zapewni krótszą drogę do pociągów na stacji Olsztyn Główny. Wykonawca udostępni podróżnym dodatkowe tymczasowe dojście w przejściu podziemnym.
Podróżni nie będą musieli chodzić okrężną trasą, by dotrzeć do peronu nr 3 i 4. Dojście do pociągów skróci się o ponad 6 minut. Wejście do tunelu będzie odbywać się z peronu nr 1.

Nowa droga zostanie specjalnie przygotowana i wygrodzona, aby zapewnić bezpieczne przejście obok prowadzonych jeszcze robót budowlanych.

Wykonawca będzie kontynuował prace w tunelu. Montowane są schody ruchome i windy przy wyjściach na perony. Urządzenia będą zgodnie z procedurami przechodziły odbiory techniczne. Do czasu udostępnienia ich podróżnym, utrzymane zostanie obecnie funkcjonujące przejście w poziomie szyn – na końcu peronu nr 1 – dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się oraz osób z wózkami czy ciężkim bagażem.

Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Prace w części pasażerskiej stacji Olsztyn Główny zbliżają się do końca.

Wykonawca układa ostatnie metry torów przy peronach i montuje wiaty. Od korekty rozkładu jazdy pociągów 9 czerwca, podróżni skorzystają z kolejnych dwóch nowych peronów – nr 1 i 2. Odjeżdżać z nich będą pociągi regionalne w kierunku m.in. Działdowa, Iławy, Korsz czy Szczytna.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przebudowują stację Olsztyn Główny przy współudziale środków unijnych z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Wartość kontraktu to ok. 423 miliony złotych.