Prezydent Robert Szewczyk i rektor UWM Jerzy Przyborowski oddali władzę. Młodzi ludzie są zachwyceni

2024-05-23 09:49:17(ost. akt: 2024-05-24 10:26:23)

Autor zdjęcia: Materiał nadesłany

Stało się. Prezydent Robert Szewczyk i rektor UWM prof. Jerzy Przyborowski właśnie oddali władzę nad miastem.
Wszystkiemu winni są studenci, którzy dzisiaj rozpoczęli najlepsze juwenalia w Polsce, czyli Kortowiadę! Podobnie jak w latach poprzednich barwny i głośny korowód przemaszerował od Starego Miasta do Kortowa, by obwieścić, że właśnie zaczyna się studenckie święto.

Jak każdego roku liczyła się kreatywność uczestników i ich pomysłowe przebrania – przypominamy, że tegorocznym motywem przewodnim jest przyszłość.

Pochód poprowadziły ciągniki od Agro-Plus Bogate, DJ-e pozytywnie nastrajali uczestników Parady, a przewodnicząca Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego tradycyjnie odebrała symboliczny klucz od prezydenta Olsztyna Roberta Szewczyka.

Fot. Zbigniew Woźniak

Przekazanie klucza od władz miasta to stały element Kortowiady. W ten sposób prezydent pokazuje, że Olsztyn w ciągu najbliższych dni będzie miejscem ogromnego festiwalu studentów, którzy będą bawić się do białego rana.

Fot. Zbigniew Woźniak

Studenci po dotarciu do miasteczka akademickiego przejęli także władzę w kampusie. Najpierw zabrzmiał jednak oficjalny hymn Kortowiady zespołu Enej, a studenci głośno skandowali „Chcemy władzy”. Klucze do Kortowa przekazał im prof. Jerzy Przyborowski, rektor UWM: – Kochani studenci, rozpoczynamy święto studentów, 63. juwenalia w Kortowie. Cieszę się, że mamy takich studentów jak wy. Świętujcie, ale pamiętajcie, żeby to było bezpieczne i odpowiedzialne – podkreślał rektor i zaapelował, aby wprowadzić do Kortowa nowy zwyczaj. – Rozglądajmy się i uśmiechajmy się do siebie, pozdrawiajmy się. Niech zagości radość, tolerancja, szacunek, zero agresji i negatywnych uczuć. Dzisiaj Kortowo i UWM świętuje. Bawcie
się dobrze. Wszystkiego dobrego!

Co jeszcze nas czeka?

W czwartek (23 maja) publiczność bawić będą: Rosalie, Zeamsone, Dwa Sławy x Mielzky x Pers, Margaret, Kukon i Tribbs. W piątek (24 maja) wystąpią: Lordofon, Rubens, Kwiat Jabłoni, Wilki, Kizo i Nocny Kochanek. Na finał - w sobotę (25 maja) - publiczności kortowiadowej zaprezentują się: Daria ze Śląska, Vito Bambino, Artur Rojek, Kayah, Kacperczyk i PRO8L3M. Każdego dnia koncerty będą się rozpoczynały o 17:00.

Podczas 63. Kortowiady studenci będą mogli bawić się także w namiocie Silent Party. Codziennie od środy do soboty po 21:30 czekać będzie w nim kilku djów. Od czwartku do soboty uczestnicy imprezy będą mogli również wziąć udział w Turnieju Flanek Sportowych. Na chętnych czekać będzie również Kino Plenerowe.