Bezpieczniej dla pieszych i aut? Ulica w Kortowie przejdzie remont

2024-05-21 17:00:19(ost. akt: 2024-05-21 14:58:49)

Autor zdjęcia: glosujobo.olsztyn.eu

Jedna z ulic w Kortowie już wkrótce zostanie wyremontowana w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Co się zmieni?
Ulica Astronomów wraz z ul. Promienistą i Słoneczną należy do zbioru ulic znajdujących w Kortowie. Tamtejsza okolica znana jest z licznej ilości domków jednorodzinnych.

Chodnik oraz jezdnia wzdłuż ul. Astronomów od dawna znajdują się jednak w bardzo złym stanie. Popękane płytki a niekiedy ich brak stwarza poczucie zagrożenia oraz braku komfortu dla tamtejszych mieszkańców.

Jednak to niedługo się zmieni, bowiem w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego chodnik i cała długość ulicy Astronomów przejdzie generalny remont.

Projekt zakłada wymianę jezdni i chodników oraz wymianę wszystkich podjazdów na długości całej ulicy.

— Remont rozwiąże problem bardzo złego stanu nawierzchni. Na części ulicy nie można bezpiecznie przejść lub zaparkować samochodu. Korzyścią będzie bezpieczna jazda, bezpieczeństwo pieszych, poprawa estetyki osiedla — informują pomysłodawcy.

Koszt inwestycji wyniesie około 160 000 tysięcy.

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu ogłosił przetarg i szuka już wykonawcy, który zajmie się wykonaniem zadania.. Zgłoszenia można wysyłać do 3 czerwca.