Na Warmii i Mazurach dużo się działo. W całym województwie doszło do 129 kolizji drogowych

2024-05-20 20:35:37(ost. akt: 2024-05-20 14:48:41)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

W miniony weekend policjanci z Warmii i Mazur odnotowali 9 wypadków, w których 2 osoby zginęły, a 10 zostało rannych. Funkcjonariusze pracowali na miejscu 129 kolizji drogowych i ujawnili 23 nietrzeźwych kierujących.
W piątek (17 maja) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie odebrał zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierującego, który jechał drogą w okolicy Jonkowa.

Mężczyznę zatrzymali inni kierowcy jadący tą samą drogą, unieruchomili jego pojazd i odebrali kluczyki. Świadkowie zareagowali ze względu na to, że opel stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym – jechał „wężykiem”, na przemian zwalniał i przyspieszał.

Skierowani na miejsce mundurowi sprawdzili stan trzeźwości ujętego mężczyzny, badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Samochód, którym się poruszał został zabezpieczony na policyjnym parkingu, o przepadku pojazdu orzeknie sąd.

W czasie ostatniego weekendu policjanci z Olsztyna wyeliminowali z ruchu jeszcze dwie osoby, które nie powinny wsiadać za kierownicę.

Również w piątek, olsztyńscy wywiadowcy uzyskali informację o tym, że po drogach miasta porusza się citroen prowadzony przez mężczyznę objętego zakazem kierowania. Policjanci ustalili też, gdzie pojazd może się poruszać i szybko zatrzymali go do kontroli drogowej. Potwierdzili to, że 23-latek prowadził swój samochód mimo aktywnego zakazu kierowania, badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu.

Zakaz prowadzenia pojazdów i niemal 2 promile alkoholu w organizmie miał 24-latek, który w sobotę (18 maja) doprowadził do kolizji z innym samochodem na jednej z olsztyńskich ulic.

Wszyscy zatrzymani kierowcy odpowiedzą przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, za niestosowanie się do orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów można trafić za kratki na 5 lat.