Tajemnicza śmierć zastępcy naczelnika jednego z wydziałów CBŚP

2024-05-15 14:41:25(ost. akt: 2024-05-15 14:43:04)
Ciało Adama J. zostało znalezione w Żórawinie

Ciało Adama J. zostało znalezione w Żórawinie

Autor zdjęcia: pixabay

Do tragicznego odkrycia doszło przy drodze gruntowej w rodzinnej miejscowości zmarłego podkomisarza Adama J., zastępcy naczelnika Wydziału ds. Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Ekonomicznej Zarządu CBŚP we Wrocławiu. Czy za tajemniczą śmiercią stoją osoby trzecie?

Jeden z funkcjonariuszy CBŚP znaleziony martwy


Centralne Biuro Śledcze Policji to jednostka policji zajmująca się prowadzeniem śledztw w sprawach o szczególnym znaczeniu, m.in. związanych z terroryzmem, przestępczością zorganizowaną, korupcją czy handlem narkotykami. CBŚP współpracuje również z innymi służbami specjalnymi i organami ścigania w celu skutecznego zwalczania przestępczości.

Jeden z ważniejszych funkcjonariuszy CBŚP, Adam J., pełniący rolę zastępcy naczelnika Wydziału ds. Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Ekonomicznej Zarządu CBŚP we Wrocławiu, został znaleziony martwy w swojej rodzinnej miejscowości, w gminie Żórawina. Jego ciało leżało wzdłuż drogi gruntowej, a obok niego uwiązany na smyczy pies.

Policjanci, którzy niezwłocznie przyjechali na miejsce zdarzenia, znaleźli przy ś.p. Adamie J. pistolet i łuskę po naboju. Sekcja zwłok natomiast potwierdziła ranę postrzałową głowy.

Wiele wskazuje na to, że mogło to być samobójstwo. Nie można jednak wykluczyć udziału osób trzecich. Policja i prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie, zwracając szczególną uwagę na sprawy, którymi zmarły funkcjonariusz zajmował się w ostatnim czasie.