Stracił prawo jazdy w 12 kategoriach...

2024-05-14 16:42:46(ost. akt: 2024-05-14 16:44:39)

Autor zdjęcia: PAP

Prawo jazdy w 12 kategoriach stracił 65-letni kierowca opla, którego policja zatrzymała do kontroli w Mławie na drodze S7. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie, a wewnątrz auta częściowo opróżnioną butelkę wódki. Grozi mu wysoka grzywna i do 3 lat więzienia.
Jak poinformowała we wtorek rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. szt. Anna Pawłowska, do zatrzymania 65-latka doszło dzień wcześniej w południe, gdy patrol z wydziału ruchu drogowego, pełniący służbę na terenie miasta, w rejonie węzła trasy S7 przy ul. Warszawskiej, zwrócił uwagę na "podejrzanie zachowującego się kierowcę opla" - podczas kontroli, przy dźwigni zmiany biegów auta, funkcjonariusze odkryli "częściowo opróżnioną butelkę wódki".

"65-latek oświadczył policjantom, że zanim ruszył w drogę, wypił 200 ml wódki. Badanie wykazało, że miał ponad 1,2 promila alkoholu. Jego samochód został odholowany na policyjny parking" - dodała asp. szt. Pawłowska. Jak wyjaśniła, mężczyzna stracił prawo jazdy w dwunastu kategoriach, a dodatkowo grozi mu wysoka grzywna oraz do trzech lat więzienia.

Policja podkreśla, że "nietrzeźwi kierowcy na drodze, to śmiertelne zagrożenie". "Jeśli widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę, który może być pod wpływem alkoholu lub narkotyków, niezwłocznie powiadom policję, dzwoniąc pod bezpłatny numer telefony 112" - apelują funkcjonariusze.


red./PAP

bm