Oceń, jak pracują urzędnicy

2024-05-14 14:56:18(ost. akt: 2024-05-14 14:58:11)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Urząd Miasta w Olsztynie

Do końca września będziemy czekać na opinie interesantów o pracy Urzędu Miasta Olsztyna. To tradycyjne, prowadzone każdego roku od wielu lat badanie.
Jego najważniejszym celem jest ustalenie poziomu zadowolenia odwiedzających z jakości usług świadczonych przez urząd. Ocenie mieszkańców poddane zostaną m.in. warunki obsługi klientów, dostęp do informacji, wiedza i kompetencje urzędników, czas oczekiwania na obsługę.

- Ankieta zweryfikuje opinie mieszkańców na temat pracy urzędu - wyjaśnia Ewa Tracewicz z Wydziału Organizacji i Kadr Urzędu Miasta. - Opinie będą służyć podniesieniu jakości świadczonych usług i pozwolą nam stale doskonalić jakość pracy.

Kluczowe jest, by jakość świadczonych przez nas usług była na najwyższym poziomie i odpowiadała oczekiwaniom interesantów. Stąd zapytamy m.in. o warunki obsługi klientów, dostęp do informacji, wiedza i kompetencje urzędników, czas oczekiwania na obsługę.

Ankieta jest anonimowa i będzie dostępna do 30 września. Można ją wypełnić online lub w wersji papierowej wrzucić do specjalnej urny. Ulotki oraz urny można znaleźć w holu w ratusza, w budynku urzędu przy ul. Wyzwolenia 30, w Urzędzie Stanu Cywilneg oraz w Wydziale Spraw Obywatelskich - narożnik ratusza oraz ul. Knosały 3.

Na podstawie wyników badania urzędnicy zaplanują działania, które pomogą podnieć jakość realizowanych przez urząd zadań administracji publicznej.