Złodzieje oleju napędowego zatrzymani przez policję

2024-05-14 18:30:42(ost. akt: 2024-05-14 16:44:10)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: KPP

Kradzież oleju napędowego ze stacji benzynowych okazała się zbyt przereklamowana dla dwóch mężczyzn z Dobrego Miasta. Stwierdzili, że znajdą inny sposób.. Jak się można domyśleć, nie skończyło się to dla nich dobrze.
Na początku 2024 r. policjanci z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście przyjęli zawiadomienia o kradzieży z włamaniem do baków autobusów.

Sprawcy przyjeżdżali w nocy na zajezdnię, rozwiercali baki pojazdów i spuszczali z nich olej napędowy. Zabrali w sumie 80 litrów paliwa i zniszczyli 4 zbiorniki o łącznej wartości ponad 12 000 zł.

Kryminalni przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, przeanalizowali zgromadzone nagrania z monitoringów i przesłuchali świadków. Ich praca zaowocowała zatrzymaniem podejrzanych, którzy 10 maja 2024 r. usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem i zniszczenia mienia.

Obaj przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw. Wyjaśnili, że w taki sposób chcieli zaoszczędzić na tankowaniu samochodu należącego do jednego z nich.

Po zatrzymaniu okazało się też, że jeden z mężczyzn jest poszukiwany do odbycia 10 miesięcy kary pozbawienia wolności za przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym.