Disney+ nakręci we Wrocławiu serial o

2024-05-14 11:36:05(ost. akt: 2024-05-14 18:17:15)

Autor zdjęcia: Shutter stock

Platforma streamingowa Disney+ ogłosiła, że właśnie startuje z produkcją pierwszego polskiego serialu oryginalnego pt. "Breslau".
Disney+ ma w swojej ofercie bardzo wiele ciekawych seriali, ale dopiero teraz platforma zdecydowała się na polską produkcję z umiejscowieniem jej akcji w Przedwojennym Wrocławiu. W obsadzie zobaczymy m.in. Agatę Kuleszę czy Tomasza Schuchardta.

Serwis ogłosił rozpoczęcie zdjęć do nowego serialu pod tytułem „Breslau”. O czym będzie pierwsza polska produkcja Disney+? Platforma udostępniła krótki opis fabuły „Breslau”.

Akcja filmu rozgrywać się będzie w 1936 roku, w ówczesnym Wrocławiu. Tytuł serialu to przedwojenna, niemiecka, nazwa tego miasta. Głównym bohaterem produkcji będzie komisarz Franz Podolsky. Będzie on pracował nad sprawą brutalnego morderstwa. Presja na rozwiązanie zagadki będzie olbrzymia, ponieważ w bliskiej perspektywie mają się odbyć igrzyska olimpijskie. Na dziś wiadomo, że serial będzie się składać z ośmiu odcinków.

W serialu wystąpią m.in. Tomasz Schuchardt, Agata Kulesza czy Sandra Drzymalska. Reżyserem „Breslau” jest Leszek Dawid, a scenariusz opracowali Bartosz Janiszewski i Magdalena Żakowska. Producentem serialu jest ATM Grupa odpowiedzialna również za „Watahę” znaną z HBO.

– To ważny moment dla Disney+ w Polsce. Jest to nasza pierwsza oryginalna produkcja w tej części Europy. Bardzo się cieszymy, że przy tym projekcie pracują tak cenieni, zdolni i doświadczeni twórcy oraz aktorzy. Dzięki serialowi o tytule roboczym „Breslau” bogata oferta produkcji przeznaczonych dla dorosłych widzów będzie jeszcze szersza – powiedziała Wirtualnym Mediom Magdalena Cieślak, dyrektor produkcji oryginalnych Disney+ w Europie Środkowej i Wschodniej.

Na razie jeszcze nie wiadomo, kiedy będzie można zobaczyć serial na platformie streamingowej.