Morawiecki wyrusza w Polskę: "Stop podwyżkom od lipca!"

2024-05-10 10:30:57(ost. akt: 2024-05-10 10:38:44)

Autor zdjęcia: PAP

Ruszamy w trasę po Polsce zbierać podpisy pod projektem inicjatywy obywatelskiej "Stop podwyżkom od lipca" - zapowiedział w czwartek wiceprezes PiS
"Przygotowaliśmy projekt inicjatywy obywatelskiej "Stop podwyżkom od lipca". Musi być to inicjatywa obywatelska, po to, żeby marszałek Sejmu Szymon Hołownia nie mógł znowu schować tego projektu do swojej słynnej zamrażalki" - powiedział Morawiecki w czwartek na konferencji prasowej w SEjmie.

"Miała być uśmiechnięta Polska, a jest śmianie się Polakom w twarz, mamy to codziennie" - mówił były premier.

Jak podkreślił, klub PiS przygotował projekty mające obniżyć ceny, "ale są one ignorowane". "Dlatego ruszamy w trasę po Polsce z naszą inicjatywą. "Jest to pomysł (posła PiS) Waldemara Budy" - wyjaśnił wiceprezes PiS.

"Od lipca będą podwyżki na prąd, na gaz, na energię cieplną. To oznacza to, co Hanna Gronkiewicz-Waltz powiedziała zaraz po wyborach 15 października: Taniej to już było. To jest śmianie się Polakom w twarz" - ocenił Morawiecki. Dodał, że "z prognoz, które dostają Polacy widać wyraźnie, że podwyżki będą co najmniej 30-procentowe". "Jeżeli projekty rządzących przejdą, to Polacy będą co miesiąc wydawali więcej i to o kilkaset zł" - zaznaczył.

"Tusk prowadzi politykę twitterową. Codziennie atakuje opozycję. Panie premierze, zabierz się za ustawy. Za tą ustawę, która ma doprowadzić do zamrożenia cen energii, gazu. Stop podwyżkom od lipca!" - dodał.

Waldemar Buda poinformował, że czekają już tylko na zarejestrowanie inicjatywy przez marszałka Sejmu. "Dostałem robocze zapewnienie, że będzie to do piątku. Jesteśmy gotowi ruszyć w każdy zakątek Polski, żeby spróbować zwiększyć szansę na zablokowanie podwyżek" - mówił.

"Rząd jak taran zmierza w kierunku wprowadzenia tych podwyżek. Musimy to zatrzymać, ale potrzebujemy wsparcia obywateli. Każdy podpis będzie miał znaczenie. Będziemy na rynkach, placach. Jeżeli będzie nas dużo, władza się przestraszy i wycofa się z tych podwyżek" - podkreślił Buda.

Poseł PiS zwrócił się do Hołowni z prośbą o "nieblokowanie i nieprzedłużanie zarejestrowania" inicjatywy. Jak stwierdził, jest to tylko czynność formalna. Zaapelował także do wszystkich obywateli: "Poprzyjcie ten projekt. Nie ma w tym żadnej polityki, chcemy powstrzymać podwyżki".


źródła: wPolityce, PAP

bm