Podróżni muszą przygotować się na utrudnienia. Droga do peronów na Dworcu Głównym w Olsztynie będzie dłuższa

2024-05-10 12:40:00(ost. akt: 2024-05-10 13:10:11)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do artykułu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do artykułu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Na zmiany w ruchu muszą przygotować się nie tylko olsztynianie, ale również wszyscy, którzy na co dzień korzystają z Dworca Głównego w Olsztynie. Jedno z dojść na tory zostanie zamknięte.
Od godz. 5:00 w piątek (10 maja) została wprowadzona nowa organizacja ruchu pieszych na stacji Olsztyn Główny. Dotychczasowe dojście przez tory (wytyczone po stronie zachodniej stacji, bliżej wiaduktu na ul. Limanowskiego) zostało zamknięte.

Podróżnym zostanie udostępnione nowe tymczasowe dojście w poziomie szyn po drugiej stronie stacji (po stronie wschodniej).

Nowa droga dojścia do pociągów będzie oznakowana, a o zmianach informować będą dodatkowe komunikaty głosowe.

Fot. Zespół Prasowy PLK

Dojście od tymczasowego budynku dworca zostanie poprowadzone przez peron nr 1 (wzdłuż budynku nowego dworca kolejowego). Na krańcu peronu utworzone zostanie nowe tymczasowe przejście przez tory.

PKP prosi o uwzględnienie tych zmian i wydłużonej o ok. 200 m drogi przy planowaniu podróży pociągami. Powyższa organizacja będzie obowiązywać do czasu zakończenia prac związanych z budową przejścia podziemnego.

Wprowadzana zmiana wynika z kolejnego etapu robót przy budowie peronów i torów na stacji. W miejscu dotychczasowego dojścia wykonawca rozpocznie budowę ostatniej części konstrukcji dwóch nowych peronów. Układane będą również nowe tory.