David Gilmour zapowiedział pierwsze koncerty od ośmiu lat. Gdzie zagra?

2024-05-08 09:13:25(ost. akt: 2024-05-08 09:17:32)

Autor zdjęcia: PAP/David Gilmour

Niedawno David Gilmour ogłosił wydanie nowego albumu, a już teraz zapowiedział pierwsze koncerty promujące tę płytę. Gdzie zagra?
Niedawno David Gilmour zapowiedział swój nadchodzący album "Luck and Strange", którego premiera planowana jest na 6 września nakładem Sony Music. Pierwszym singlem promującym wydawnictwo jest "The Piper’s Call".

Po ogłoszeniu tego wydarzenia fani wyrazili nadzieję na trasę koncertową artysty. Jest to zrozumiałe, gdyż taka trasa byłaby doskonałą okazją do promocji nowego albumu. Nie znamy jeszcze szczegółów koncertowych planów Davida, ale wiemy, że w tym roku zamierza występować na żywo.

Właśnie ogłoszono, że w październiku tego roku David zagra sześć koncertów w londyńskim Royal Albert Hall (od 9 do 15 października). W świetle tych wydarzeń zapowiedź całej trasy promującej "Luck and Strange" wydaje się być tylko kwestią czasu.

Ciekawe, czy Gilmour zdecyduje się również odwiedzić Polskę?


"Luck and Strange" został nagrany przez pięć miesięcy w Brighton i Londynie. Jest to pierwszy album Gilmoura z nowym materiałem od dziewięciu lat. Produkcją płyty zajęli się David i Charlie Andrew.

Teksty do utworów, które znalazły się na albumie, zostały w dużej mierze napisane przez Polly Samson, która od trzech dekad współpracuje z Gilmourem jako współautorka tekstów. Płyta zawiera osiem nowych kompozycji oraz przeróbkę utworu "Between Two Points" braci Montgolfier. Za oprawę wizualną płyty odpowiadał Anton Corbijn.

Do nagrania płyty przyczynili się również muzycy tak jak Guy Pratt i Tom Herbert na basie, Adam Betts, Steve Gadd i Steve DiStanislao na perkusji, Rob Gentry i Roger Eno na klawiszach oraz Will Gardner w aranżacjach smyczkowych i chórkach.

W utworze tytułowym możemy usłyszeć partię nieżyjącego już klawiszowca Pink Floyd, Richarda Wrighta, którą zarejestrowano w 2007 roku podczas wspólnego grania w domu Davida.