Te miejsca warto zobaczyć w majówkę!

2024-04-30 19:00:00(ost. akt: 2024-04-30 12:36:45)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Czasem wystarczy niecała godzina, żeby znaleźć się w ciekawym miejscu. A tych w naszym regionie nie brakuje. Gdzie warto wybrać się na majówkę?
Lawendowe Pole w Nowym Kawkowie (gmina Jonkowo)
To pierwsza w regionie plantacja lawendy i ekologiczne gospodarstwo założone przez Joannę Posoch, która kilka lat temu postanowiła porzucić miejskie życie w Warszawie. Powstało tam także Lawendowe Muzeum Żywe. W Nowym Kawkowie można poczuć się jak w Prowansji. Na Lawendowym Polu najpiękniej jest od połowy czerwca do drugiej połowy lipca, czyli podczas pierwszego kwitnienia i zbiorów. Potem, pod koniec lipca, w sierpniu i jesienią do końca października, można napawać się widokiem i zapachem lawendy w suszarni.

GODZINY ODWIEDZIN w roku 2023: w maju i pierwszej połowie czerwca: od wtorku do piątku: 11.00 – 14.00, w sobotę i niedzielę: 11.00 – 18.00. W poniedziałki Muzeum i sklepik są nieczynne.
Fot. Joanna Markowska

Park Ptaków Ptaszarnia (ul. Wrzosowa 3, Olsztyn)
To ciekawe miejsce na obrzeżach miasta (w pobliżu ptaszarni jest też olsztyńskie schronisko dla zwierząt). W ptaszarni znajduje się ponad 30 gatunków ptaków, głównie egzotycznych. Park zamieszkują też inne zwierzaki, które uwielbiają kontakt z ludźmi: kozy, króliki.
Ptaki mieszkają w wolierach na świeżym powietrzu. Na terenie parku urządzono także plac zabaw dla najmłodszych, miejsce ogniskowe, sklepik z pamiątkami.
Park czynny jest przez cały tydzień w godz. 10-17.

Arboretum w Kudypach
Ten "tajemniczy ogród" znajduje się zaledwie 4 kilometry od Olsztyna. Arboretum zajmuje obecnie powierzchnię 15,69 ha. Od 2005 roku posiada status ogrodu botanicznego nadany przez Ministerstwo Środowiska.
Arboretum to ogród botaniczny, który kolekcjonuje rośliny drzewiaste w celu ukazania ich piękna i różnorodności, zajmuje się także prowadzeniem badań naukowych i edukacją przyrodniczą.
Arboretum czynne jest codziennie od 15 kwietnia do 31 października.

Park Rozrywki Aktywnej BARTBO w Butrynach
W BARTBO znajdują się takie atrakcje jak m. in. park linowy, zorbing, strzelnica czy labirynt w kukurydzy. To świetne miejsce na wyjazd dla całej rodziny oraz wyjazd integracyjny. Ten park rozrywki znajduje się niecałe 30 km od Olsztyna.
BARTBO w majówkę 1-5.05 będzie czynne w godzinach 11:00-19:00.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. JarToP #3114603 2 maj 2024 13:19

    A zdjecie: "Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak" z nagłówka to z którego miejsca?

    odpowiedz na ten komentarz