Pijana pracownica działdowskiego szpitala zatrzymana przez policję

2024-04-25 16:00:30(ost. akt: 2024-04-25 14:24:35)

Autor zdjęcia: KPP Działdowo

Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miała kobieta zatrudniona w działdowskim szpitalu. 59-latka odpowie za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu innych osób.
Policjanci z działdowskiej policji otrzymali nietypowe zgłoszenie ze Szpitala Powiatowego w Działdowie. Zawiadomienie dotyczyło podejrzenia pracującej na jednym z oddziałów szpitalnych kobiety, która może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek (23 kwietnia) po godzinie 18:00. Skierowany na miejsce policyjny patrol, zbadał stan trzeźwości wskazanej pracownicy. Przypuszczenia potwierdziły się. Kobieta miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

59-latka została zatrzymana. Grozi jej odpowiedzialność karna za bezpośrednie narażenie na utratę życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu pacjentów. O jej dalszym losie zadecyduje sąd.

Poza konsekwencjami prawnymi, kobieta musi liczyć się z odpowiedzialnością wynikającą z zatrudnienia, w tym dyscyplinarną.