Nowe fotoradary w Polsce. Są niezwykle precyzyjne

2024-04-21 09:25:29(ost. akt: 2024-04-21 09:25:43)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Nowe fotoradary Mesta Fusion RN stają się powszechnym widokiem na polskich drogach, zwiększając świadomość kierowców i poprawiając ogólne bezpieczeństwo na trasach. Te supernowoczesne urządzenia, zaprojektowane specjalnie w celu skutecznego identyfikowania zagrożeń, przynoszą znaczące korzyści poza typową kontrolą prędkości.
Dzięki rosnącej liczbie fotoradarów, monitorujących nie tylko prędkość, ale także analizujących ruch i odstępy między pojazdami, Polska kontynuuje wysiłki na rzecz poprawy bezpieczeństwa drogowego. W wyniku tych działań notuje się spadek liczby wypadków, co świadczy o skuteczności nowego sprzętu.

Akcja wymiany starych urządzeń na nowoczesne modele Mesta Fusion RN przebiega z dużym tempem, co zwiększa efektywność kontroli nad przestrzeganiem przepisów drogowych. Nowe funkcje, takie jak szerokoemisyjny radar śledzący czy analiza trajektorii ruchu pojazdów, umożliwiają dokładniejsze monitorowanie i reagowanie na potencjalne zagrożenia.

W sumie planuje się zainstalowanie 147 fotoradarów, z czego większość zastąpi istniejące modele, a pozostałe znajdą się w nowych lokalizacjach. Warto zauważyć, że największą ich liczbę przewiduje się w województwach: wielkopolskim, mazowieckim, małopolskim i lubelskim, co potwierdza zaangażowanie w poprawę bezpieczeństwa na najbardziej uczęszczanych trasach.

Źródło: Autokult

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. und #3114511 21 kwi 2024 10:10

    Inne kraje bardziej totalitarne jak Polska np. Szwajcaria ma radary nawet na autostradach i wcale się tego nie wstydzi. A ilu ludziom uratowało to życie. Czy my nie potrafimy?

    odpowiedz na ten komentarz