Wielka mobilizacja uczniów ZSZ w Kurzętniku

2024-04-20 15:00:49(ost. akt: 2024-04-19 18:19:24)
Grupa rolników od zadań specjalnych: Albert Kania, Bartosz Grzywacz, Czarek Kopański, Damian Osiński, Danusia Ostrowska, Kamil Zagórski, Karol Bartkowski, Krzysztof Kwiatkowski, Maciej Ojdowski, Marcin Kozłowski, Mateusz Bartkowski, Monika Bartkowska, Seweryn Józefowicz, Tomasz Pokojski, Wiktor Burkiewicz

Grupa rolników od zadań specjalnych: Albert Kania, Bartosz Grzywacz, Czarek Kopański, Damian Osiński, Danusia Ostrowska, Kamil Zagórski, Karol Bartkowski, Krzysztof Kwiatkowski, Maciej Ojdowski, Marcin Kozłowski, Mateusz Bartkowski, Monika Bartkowska, Seweryn Józefowicz, Tomasz Pokojski, Wiktor Burkiewicz

Autor zdjęcia: Alina Laskowska

Od kilkunastu dni od wczesnych godzin porannych ciężko pracują na terenie Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku. To uczniowie, którzy postanowili zagospodarować dziedziniec szkoły. Tworzą miejsce integracji, wypoczynku i nauki dla wszystkich.
Na terenie Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku można zauważyć wzmożony ruch maszyn rolniczych. To wielka akcja zagospodarowania terenu szkoły. Budynek Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku jest nowy, w środku dopracowany w najmniejszych szczegółach. Wokół niego jest sporo miejsca, które czeka na wykorzystanie.

Miejsce to uczniowie postanowili zagospodarować. Z parteru można wyjść na północną stronę terenu szkoły, są drzwi, ale za nimi nie było w zasadzie nic. Teraz to się zmienia.

Uczniowie technikum rolniczego, dzięki uprzejmości rodziców, przyjechali do szkoły ciągnikami z turem oraz maszynami uprawowymi. Rozplantowali i wyrównali ziemię pod zasiew trawy, wyznaczyli ścieżki utwardzane i przygotowali miejsce na szkolny skalniak ogrodowy. Następnego dnia rozpoczęli budowę skalniaka ogrodowego oraz położyli krawężniki pod przyszłe ścieżki spacerowe. Kolejny dzień prac na szkolnym dziedzińcu upłynął uczniom technikum rolniczego na wytyczaniu ścieżek spacerowych i wysypywaniem ich kamykami. Uczniowie przygotowali również ziemię do zasiewu trawy.

Dyrektor szkoły Katarzyna Trzaskalska i starosta powiatu nowomiejskiego posadzili pierwsze drzewo, jest to wierzba umiejscowiona w centralnym punkcie, gdzie łączą się alejki spacerowe.

Równocześnie pracują uczniowie w ramach Olimpiady „Zwolnieni z teorii”, mają swoje miejsce we wspólnej przestrzeni, które zmienia się z dnia na dzień. Uczniowie klasy 3d BS zbudowali z palet ławkę ogrodową i stół, cała ekipa przygotowuje teren do założenia ogródka warzywnego. Grupa uczniów pocięła drzewo na plastry, zaimpregnowała je, powstanie piękna ścieżka spacerowa.
Bez względu na pogodę prace trwają. Każdego dnia uczniowie działają, wykonując mnóstwo ciężkiej pracy. Są niezwykle zdeterminowani i zaangażowani. Można ich obserwować z wielkim podziwiem.

Tworzą miejsce dla wszystkich uczniów i nauczycieli swojej szkoły.

Postępy w pracach relacjonują w mediach społecznościowych Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku. Okazuje się, że nie brakuje ludzi dobrej woli, darczyńców i osób, którzy dostrzegają pracowitość uczniów i ich zaangażowanie. Zachęcamy przedsiębiorców, samorządy, osoby prywatne do wsparcia tej fantastycznej inicjatywy. No i czekamy na finał prac.

Alina Laskowska