Czarny drogowy punkt na Zatorzu w Olsztynie. Kolejne groźne zdarzenie

2024-04-18 14:26:32(ost. akt: 2024-04-18 14:40:15)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Kobieta kierując osobowym samochodem wypadła z ul. Zientary-Malewskiej na chodnik rozbijając auto.
Do tego groźnego zdarzenia doszło około godz. 14 na ul. Zientary-Malewskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Paderewskiego. Kobieta kierująca renault megane wypadła z jezdni i uderzyła w pobliskie drzewo, odbiła się od niego i stała prostopadle do jezdni. Kierowcy udzielono pomocy medycznej na miejscu. Zdarzenie zdecydowanie gorzej by się zakończyło, gdyby ktoś w tej chwili przechodził z pierwszych. Samochód wylatując z impetem z jezdni zajął zdecydowaną większość chodnika, na dodatek części auta było rozrzucone na chodniku w odległości co najmniej kilkunastu metrów.

Fot. Zbigniew Woźniak

To nie jedyne takie zdarzenie w tym miejscu. Wszystko za sprawą długiego łuku drogi, który dla niedoświadczonych kierowców okazuje się zgubny. Tak było m.in. pod koniec 2023 roku. 32-letni kierowca osobowego lexusa stracił panowanie nad pojazdem, wjechał na chodnik i potrącił 43-letniego mężczyznę. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze. W wyniku zdarzenia, jedna osoba trafiła do szpitala. Poszkodowany to pracownik pobliskiego kolejowego placu budowy.

Wcześniej kierowca audi jadący w kierunku skrzyżowania z ul. Paderewskiego, na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem, zjechał na przeciwległą stronę i uderzył w drzewo. Kierowca jechał z 25-letnim kolegą. Pasażer przewieziony został do szpitala w Olsztynie.

Fot. Zbigniew Woźniak

Na miejscu policjanci wykonywali czynności procesowe. Sprawca zdarzenia był trzeźwy, tłumaczył, że zagadał się z kolegą.

GS

Fot. Zbigniew Woźniak