Brudna kampania w Olsztynie. Hejt na Roberta Szewczyka trafił do skrzynek mieszkańców

2024-04-18 10:29:46(ost. akt: 2024-04-18 13:57:38)

Autor zdjęcia: Mat. nadesłane

Już za kilka dni poznamy nazwisko nowego prezydenta Olsztyna. Obecnie kandydaci prowadzą swoje kampanie wyborcze, które zmierzają w kierunku ostatniej prostej. W tym właśnie czasie do skrzynek mieszkańców trafiły ulotki, które wprost uderzają w Roberta Szewczyka, który zdobył najwyższy wynik w pierwszej turze.
Na maila naszej redakcji przyszła wiadomość, w której osoba przedstawiająca się jako "patriota i działacz Prawa i Sprawiedliwości" przysyła nam ulotki, które wprost uderzają w Roberta Szewczyka. Materiały, które trafiły do skrzynek prawdopodobnie (bo widzieliśmy tylko jedną stronę ulotki) nie są oznaczone źródłem finansowania, jak to określa prawo wyborcze.

Według autorów ulotki Robert Szewczyk jest przedstawiany jako następca Piotra Grzymowicza, dlatego przypisywane mu są wszystkie błędy władz Olsztyna ostatnich lat. Ta ulotka to efekt brudnej kampanii, która w Olsztynie przybrała ostatnio najgorszą twarz.

Przypomnijmy, że zarówno Robert Szewczyk jak i Czesław Jerzy Małkowski w ciągu ostatnich dni nagrali filmy, w których sprzeciwiają się używaniu hejtu i mowy nienawiści w dyskusji przedwyborczej w Olsztynie. Najwidoczniej autorzy tej ulotki nie widzieli tych oświadczeń, bo ten produkt to stuprocentowy hejt.

Druga tura wyborów w Olsztynie obędzie się w najbliższą niedzielę 21 kwietnia. Udział w niej wezmą Robert Szewczyk, który jest kandydatem Koalicji Obywatelskiej i Czesław Jerzy Małkowski startujący z własnego komitetu.

Jeśli nadal się Państwo wahają, na kogo oddać swój głos, zachęcamy do obejrzenia naszej przedwyborczej debaty pomiędzy Robertem Szewczykiem a Czesławem Jerzym Małkowskim.


Karol Grosz

Fot. Mat. nadesłane