76-latka mieszkanka Ełku oszukana metodą "na wypadek". Seniorka straciła ponad 100 tysięcy złotych

2024-04-18 09:00:17(ost. akt: 2024-04-17 15:43:50)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do artykułu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do artykułu

Autor zdjęcia: pixaby

Ponad 100 tys. zł straciła 76-letnia mieszkanka Ełku oszukana metodą "na wypadek" - podała warmińsko-mazurska policja. Seniorka uwierzyła, że pomaga synowi, który rzekomo potrącił kobietę w ciąży.
Według policji 76-latka odebrała telefon od mężczyzny, który podał się za jej syna. Zapłakanym głosem opowiedział historię o dramatycznym wypadku, podczas którego potrącił kobietę w ciąży.

Następnie do rozmowy włączyła się druga osoba, podająca się za adwokata. Seniorka usłyszała, że syn musi zapłacić wysoką kaucję, żeby uniknąć kary więzienia.

— Niestety, seniorka nie upewniła się, czy do tego zdarzenia faktycznie doszło. Przygotowała posiadane w domu pieniądze, po które zgłosił się kurier. W rezultacie straciła swoje oszczędności, ponad 100 tysięcy złotych — przekazała policja.

Policja apeluje o ostrożność w kontaktach telefonicznych z obcymi, zwłaszcza jeśli proszą o przekazywanie pieniędzy albo o rzekomą pomoc, np. w zatrzymywaniu przestępców. Na takie próby oszustw narażone są zwłaszcza osoby starsze i mieszkające samotnie. (PAP)

Autor: Marcin Boguszewski