Olsztynianka może otrzymać nagrodę publiczności Ogólnopolskiego Konkursu na Gadkę

2024-04-16 22:13:37(ost. akt: 2024-04-16 22:30:04)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Urząd Miasta w Olsztynie

Aleksandra Babecka, uczennica Szkoły Podstawowej nr 14 w Olsztynie może zdobyć nagrodę publiczności IX Ogólnopolskiego Konkursu na Gadkę. Potrzebuje jednak wsparcia w głosowaniu internetowym.
Uniwersytet Jagielloński w ramach Miesiąca Języka Ojczystego, zorganizował trzy konkursy o zasięgu ogólnopolskim, które skierowane były przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych oraz średnich. Zainteresowani mieli przesłać filmową pracę w postaci gwarowego, niewierszowanego, oryginalnego (czyli wcześniej nieprezentowanego) monologu nawiązującego do hasła: „Gadajcie, jak dawniej na wsi bywało ze zwierzętami”.

Wśród tegorocznych uczestników jest Aleksandra Babecka ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Olsztynie. Przygotowany przez dziewczynkę film można zobaczyć na kanale YouTube link TUTAJ. – Nasza uczennica włożyła ogrom serca, poświęciła wolny czas, by promować Olsztyn i gwarę warmińską – mówi Aleksandra Pawelecz, nauczycielka z SP 14.

W konkursie, poza nagrodami głównymi przyznanymi przez jury konkursu, zostaną również przyznane nagrody publiczności. Głosowanie w tej ostatniej kategorii odbywa się na Facebooku Sekcji Dialektologii i Socjolingwistyki UJ link TUTAJ, Aleksandra Babecka ma nr 3] oraz kanale YouTube Miesiąca Języka Ojczystego. Internauci mogą głosować do 18 kwietnia, do godz. 18.