Zamieszkają na wysokości 140 metrów?

2024-04-15 22:22:27(ost. akt: 2024-04-15 22:25:53)

Autor zdjęcia: mat. inw.

Cavatina Holding złożyła wniosek o pozwolenie na budowę 140-metrowego wieżowca mieszkalno-usługowego przy ulicy Sikorskiego we Wrocławiu. Wcześniej w tym miejscu powstać miała wieża o funkcji biurowej.
Potwierdziły się spekulacje dotyczące realizacji głównej wieży kompleksu wielofunkcyjnego Quorum we Wrocławiu, który realizuje firma Cavatina Holding. Pierwotnie 140-metrowy wieżowiec miał dostarczyć blisko 52 000 mkw. powierzchni biurowej. Byłby to drugi, po Sky Towerze, najwyższy budynek w stolicy Dolnego Śląska.

Quorum to inwestycja mixed-use, która docelowo ma składać się z czterech budynków. Gotowe są już dwa mniejsze budynki biurowo-usługowe i dobiega końca budowa części mieszkalnej kompleksu, w której znajdą się apartamenty z segmentu premium.

Ostatnim z obiektów miał być wspomniany 140-metrowy wieżowiec biurowy, jednak jego realizacja stanęła w miejscu. W dniu 11 kwietnia br., inwestor złożył wniosek o pozwolenie na budowę budynku mieszkalno – usługowo - hotelowego B, który będzie miał taką samą wysokość, zmieni się jedynie przeznaczenie i wygląd.

Póki co, dostępna jest tylko jedna wizualizacja kompleksu Quorum, na której widać zmieniony wygląd głównej wieży. Czy to ostateczny projekt? Musimy z pewnością poczekać na uzyskanie niezbędnych pozwoleń przez inwestora.