Dentobusy wyruszają w majową trasę po powiecie olsztyńskim. W jakich miejscowościach można będzie je spotkać?

2024-04-16 09:15:14(ost. akt: 2024-04-17 14:43:40)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Dentobusy ponownie wyruszają w trasę po powiecie olsztyńskim. Będzie można spotkać je w kilku miejscowościach w powiecie olsztyńskim, ale gdzie dokładnie?
Dentobus to mobilny gabinet stomatologiczny dla dzieci i młodzieży. Podczas wizyty w dentobusie lekarz stomatolog oceni stan zdrowia jamy ustnej, ustali plan leczenia, zapewni leczenie i udzieli informacji w zakresie indywidualnej profilaktyki próchnicy.

Należy jednak zapamiętać, że świadczenia stomatologiczne realizowane w dentobusie udzielane są wyłącznie dzieciom i młodzieży do ukończenia 18 roku życia.

Gdzie dokładnie zaparkuje dentobus?

6 maja (w poniedziałek) z dentobusu będą mogli skorzystać mieszkańcy gminy Stawiguda. Bus stanie przy Przedszkolu Niepublicznym na ul. Tęczowy Las 1/5 w Bartągu.

W piątek (10 maja) mobilny gabinet stomatologiczny zaparkuje przy Przedszkolu Publicznym na ul. Spółdzielczej 4 w Dywitach.

21 maja, czyli dokładnie we wtorek, dentobus znaleźć będzie można przy Szkole Podstawowej we wsi Wrzesina w gminie Jonkowo.

W poniedziałek (27 maja) dentobus ponownie wróci do Dywit, żeby stanąć przy Szkole Podstawowej na ul. Spółdzielczej 4.

Dentobusy dla swoich pacjentów będą otwarte w godz. 7-13.

Wszystkie badania wykonywane w gabinecie są w pełni darmowe.

Oprócz powiatu olsztyńskiego dentobus zawita również w powiecie szczycieńskim, ostródzkim, działdowskim, nidzickim i bartoszyckim.