Nagroda Feniks dla Grzegorza Górnego!

2024-04-13 01:30:09(ost. akt: 2024-04-13 01:40:51)

Autor zdjęcia: Paweł Piotrowski / wikipedia

Na XXIX Targach Wydawców Katolickich, film "Big Bang Bożego Miłosierdzia" Grzegorza Górnego sięgnął po nagrodę FENIKS 2024 w kategorii "Multimedia". Jest to produkcja, która wyróżnia się jako jeden z istotnych dokumentów religijnych powstałych w Polsce w ostatnich latach.
Na XXIX Targach Wydawców Katolickich, film "Big Bang Bożego Miłosierdzia" Grzegorza Górnego sięgnął po nagrodę FENIKS 2024 w kategorii "Multimedia". Jest to produkcja, która wyróżnia się jako jeden z istotnych dokumentów religijnych powstałych w Polsce w ostatnich latach. Skupiając się na kultu Bożego Miłosierdzia, który stał się jednym z najbardziej znaczących fenomenów religijnych XX wieku i szybko rozprzestrzenił się na cały świat, film ten przyciąga uwagę unikalnym podejściem do tematu.

Grzegorz Górny, reżyser i twórca filmu, postanowił podjąć wyzwanie z innej perspektywy niż inni twórcy. Zamiast skupiać się na biografii św. Faustyny Kowalskiej czy lokalnych polskich wątkach historii, zdecydował się zbadać, jak doszło do tego, że kult Bożego Miłosierdzia rozwinął się w tak dynamiczny sposób, stając się jednym z najsilniejszych wierzeń chrześcijańskich we współczesnym świecie. Film otrzymuje epicką skalę, ukazując zarówno panoramę minionego stulecia, jak i globalne znaczenie tego kultu, wykorzystując ujęcia zrealizowane nie tylko w Polsce, ale również w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Włoszech czy na Litwie.

Premiera nagrodzonego filmu odbędzie się podczas Targów Wydawców Katolickich w najbliższą niedzielę, 14 kwietnia, o godzinie 14:10 w sali kinowej Zamku Królewskiego w Warszawie.


źródło: wPolityce.pl