Zatrzymano kobietę podejrzaną o zbezczeszczenie zwłok noworodka

2024-04-12 18:58:43(ost. akt: 2024-04-12 19:06:02)

Autor zdjęcia: arch. Policja

Policjanci z Działdowa zatrzymali w piątek 28-letnią kobietę, której przedstawiono zarzut zbezczeszczenia zwłok noworodka. Zatrzymanie to ma związek z tym, że w czwartek w sortowni śmieci w tym mieście znaleziono ciało noworodka.
Asp. szt. Rafał Jackowski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie poinformował PAP, że zatrzymana w tej sprawie kobieta ma 28 lat i jest mieszkanką powiatu działdowskiego.

"Przedstawiono jej zarzut zbezczeszczenia zwłok noworodka. W zależności od wyniku sekcji zwłok zarzut ten może zostać zmodyfikowany" - powiedział Jackowski. Dodał, że kobieta złożyła wyjaśnienia.

Jeśli sekcja zwłok wykaże, że dziecko urodziło się żywe, wówczas zarzut może być zmodyfikowany w kierunku zabójstwa noworodka.

Asp. szt. Jackowski dodał, że wobec 28-latki zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze: dozór policji i zakaz opuszczania kraju.

Policja nie informuje, czy kobieta jest matką innych dzieci oraz z jakiego powodu miała wyrzucić ciało noworodka do śmietnika.

Zwłoki dziecka odnaleźli w czwartek po południu pracownicy sortowni śmieci w Działdowie. Oni też zaalarmowali policję. (PAP)

Joanna Kiewisz-Wojciechowska

/