Eksperyment edukacyjny pod Olsztynem. Uczą, jak się uczyć
2024-04-12 14:32:00(ost. akt: 2024-04-12 14:36:15)
W podolsztyńskich szkołach młodzi ludzie pokazują nastolatkom, jak skutecznie się uczyć, aby się nie wypalić.
Działania prowadzone są w ramach programu KNOW – Kreatywna Nauka: Odkrywanie Wiedzy. — Projekt tworzymy w sześć osób. Wszyscy jesteśmy w drugiej klasie liceum. Uczymy innych, jak się uczyć, bo to bardzo cenna umiejętność — informują pomysłodawcy KNOW.
Wyjaśniają, że ich projekt ma na celu pokazanie dzieciom i młodzieży, że nauka nie musi być przykrym obowiązkiem, ale może stać się czymś ciekawym i przyjemnym. Chcą pokazać nastolatkom, jak efektywnie i skutecznie się uczyć, aby się nie wypalić. — Działamy charytatywnie — podkreślają. Warsztaty prowadzone są w podolsztyńskich szkołach. Odwiedzili już uczniów klas 6, 7 i 8 w Szkole Podstawowej w Dywitach, Szkole Podstawowej w Bukwałdzie, Szkole Podstawowej w Tuławkach i Zespole Szkolno-Przedszkolny w Klebarku Wielkim.
Zajęcia adresowane są do dzieci i młodzieży. W ich trakcie prezentowane są metody nauki. To również okazja do zachęcania do zdobywania wiedzy. Tworzący projekt mają za sobą pierwszą serię warsztatów w szkołach.
Zajęcia adresowane są do dzieci i młodzieży. W ich trakcie prezentowane są metody nauki. To również okazja do zachęcania do zdobywania wiedzy. Tworzący projekt mają za sobą pierwszą serię warsztatów w szkołach.
Zawsze prowadzone zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. — Warsztaty prowadziły Zuzanna Czodrowska i Katarzyna Mateusiak. Podczas warsztatów przedstawiły efektywne metody nauki i pokazały doświadczenia fizyczne. Zajęcia były wyjątkowo interesujące i z pewnością przyczynią się do lepszego planowania i większej motywacji do pracy naszych uczniów — podkreśla dyrekcja SP w Dywitach.
Projekt KNOW to element przedsięwzięcia Zwolnieni z Teorii. To miejsce dla studentów i licealistów do tworzenia własnych projektów społecznych. W ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii zrealizowało rekordowe prawie 6,5 tys. młodych osób z całej Polski. Swoimi działaniami dotarli do blisko 9 mln osób. W praktyce należy zebrać zespół i wspólnie wymyślić projekt, który robi coś dobrego dla innych, a potem ten projekt należy zrealizować.
W projekcie uczestniczą aktywnie olsztyńskie szkoły. W ogólnopolskiej olimpiadzie Zwolnieni z Teorii wzięły udział m.in. cztery placówki z Olsztyna: I LO, II LO, V LO oraz XII LO. To właśnie ostatnia z wymienionych szkół ponadgimnazjalnych zajęła w przeszłości 4. miejsce w Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii oraz I miejsce w woj. warmińsko-mazurskim.
gs
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez