Uczniowie szkół średnich z regionu opanowali Kortowo. Na Uniwersytecie Warminsko-Mazurskim w Olsztynie odbyły się dni otwarte

2024-04-12 10:43:24(ost. akt: 2024-04-12 10:43:30)

Autor zdjęcia: UWM fm

Od kilku do nawet kilkunastu tysięcy osób odwiedziło Kortowo, by zapoznać się z ofertą kształcenia, działalnością kół naukowych, agend kulturalnych czy sekcji sportowych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
— To wyjątkowy dzień. Wiele młodych osób odwiedza Kortowo, by zobaczyć to, co mamy do zaoferowania — mówił prof. Sławomir Przybyliński, Prorektor ds. studenckich UWM. — Oczywiście - jako uczelnia - jesteśmy otwarci przez cały rok. Tu widać uśmiech, radość tych młodych ludzi, którzy z entuzjazmem przychodzą zapoznać się z tym, co oferujemy na uniwersytecie - nie tylko z ofertą kształcenia, ale także z tym, czym się szczycimy, czyli nauką, sportem akademickim (w którym mamy ogromne sukcesy), kulturą studencką. Także cieszę się niezmiernie, że mamy taki dzień, w którym w jednym miejscu możemy pokazać to, co uniwersytet oferuje. UWM jest uczelnią wielowymiarową, która pozwala także rozwijać swoje pasje.

W kolejnym roku akademickim Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza kandydatów na 75 kierunków studiów.

— UWM warto wybrać dla pięknego kampusu, szerokiej oferty edukacyjnej, ale też fantastycznych ludzi, których można tutaj spotkać! — przekonywała Aleksandra Siwiecka, przewodnicząca Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM w Olsztynie.

— W tym roku Biblioteka Uniwersytecka pękała w szwach! Nie spodziewaliśmy się aż tylu chętnych do odwiedzenia naszego kampusu. Liczymy na to, że kandydaci na studia poznali nas i wybiorą Uniwersytet Warmińsko-Mazurski jako miejsce studiów, zwiążą z nami przyszłość — podkreślał Michał Orłowski, dyrektor Centrum Marketingu i Mediów UWM.

Fot. UWM fm

Gośćmi specjalnymi Dnia Otwartego UWM byli: znana prezenterka telewizyjna Dorota Wellman oraz Wojciech Drewniak, współtwórca kanału "Historia bez cenzury".

Sporo działo się także przed budynkiem Biblioteki UWM. W strefie CZEŚĆ! kandydaci mogli miło spędzić czas, wziąć udział w konkursach, zakręcić kołem fortuny czy zagrać w siatkówkę, piłkę nożna lub futbol amerykański z zawodniczkami i zawodnikami Indykpolu AZS Olsztyn, AZS UWM High Heels Olsztyn i AZS UWM Olsztyn Lakers.

źródło: UWM fm