Za 70,5 miliona złotych rozbudowana zostanie DK 65 z Olecka do Gąsek

2024-04-13 20:00:16(ost. akt: 2024-04-12 15:27:29)

Autor zdjęcia: GDDKiA Olsztyn

Za 70,5 mln zł rozbudowana zostanie droga krajowa 65 z Olecka do Gąsek. Firma PORR zrealizuje inwestycję w ciągu 16 miesięcy - podała GDDKiA w Olsztynie, która podpisała umowę z wykonawcą.
Katarzyna Kozłowska z olsztyńskiego oddziału GDDKiA przekazała, że zakres zadania obejmie wykonanie nowej konstrukcji nawierzchni o dopuszczalnym nacisku 11,5 t/oś i szerokości 8 m.

W ramach inwestycji m.in. rozbudowane będą trzy skrzyżowania. Powstanie chodnik o długości ponad 700 m, trzy przejścia dla pieszych oraz sześć zatok autobusowych. Przebudowane zostaną przepusty oraz most.

Według drogowców, celem planowanej inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, warunków komunikacyjnych oraz dostosowanie parametrów drogi do przenoszenia obciążeń 11,5 t/oś.

Poprawa geometrii drogi i jej równości przyczyni się do zwiększenia komfortu jazdy podróżujących. Na poprawę bezpieczeństwa wpłynie rozbudowa skrzyżowań zwykłych do skrzyżowań skanalizowanych wraz z budową oświetlenia oraz budową dodatkowych pasów ruchu do skrętu w lewo na wlotach drogi krajowej.

Przejścia dla pieszych wraz z budowanymi chodnikami przy skrzyżowaniach umożliwią bezpieczne korzystanie przez pieszych z zatok autobusowych i komunikacji publicznej.

(PAP)

autorka: Agnieszka Libudzka