Opera Nova zabłyśnie w Bydgoszczy

2024-04-05 22:31:01(ost. akt: 2024-04-05 22:33:45)

Autor zdjęcia: mat. inw.

Trwa rozbudowa gmachu Opera Nova w Bydgoszczy, która w wyniku inwestycji zyska m.in. salę prób scenicznych, salę kinową oraz parking samochodowy. 2 kwietnia br. odbyła się uroczysta ceremonia wmurowania kamienia węgielnego.

Bydgoska Opera Nova zyska nowy budynek, który zostanie funkcjonalnie i użytkowo połączony z obiektem głównym. Wykonawcą rozbudowy o kolejny etap, tzw. IV krąg jest firma Budimex, która poinformowała, że wmurowany został kamień węgielny, w uroczystości której udział wzięli przedstawiciele miasta i lokalnych władz. Akt erekcyjny, ukryty w szczelnej kapsule, zawiera m.in. zdjęcie makiety gmachu z 1962 roku oraz plakat z XXX Bydgoskiego Festiwalu Operowego.


Nowy budynek Opery będzie miał 5 kondygnacji, na których znajdzie się m.in. sala prób scenicznych z wielofunkcyjnym rozwiązaniem widowni, sceny, orkiestronu, zapadni i innych, a także sala kinowa o bardzo wysokich parametrach dźwięku i obrazu. Łączna powierzchnia rozbudowanej części wyniesie 8 200 mkw., natomiast kubatura 37 294 m3.

W ramach inwestycji powstaje także infrastruktura parkingowa, składająca się z 2-poziomowej, podziemnej hali garażowej o powierzchni całkowitej wynoszącej blisko 7 500 mkw. Parking pomieści blisko 300 samochodów, a w jego górnej części zaprojektowano plac miejski.

Budimex rozbuduje Operę w Bydgoszczy w ciągu 28 miesięcy od podpisania umowy, natomiast na realizację parkingu ma 18 miesięcy.