Zmarł wicemarszałek Miron Sycz

2024-04-04 19:35:22(ost. akt: 2024-04-04 19:40:10)

Autor zdjęcia: Platforma Obywatelska Warmińsko-Mazurskie

Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł wicemarszałek woj. warmińsko-mazurskiego Miron Sycz. Przez dwie kadencje - VI i VII - zasiadał w Sejmie, był aktywnym działaczem Związku Ukraińców w Polsce.
Miron Sycz urodził się w 1960 roku. Był nauczycielem, działaczem Związku Ukraińców w Polsce, samorządowcem.

Miron Sycz przez wiele lat aktywnie działał na rzecz społeczności polskich Ukraińców - kierował liceum z ukraińskim językiem wykładowym w Górowie Iławeckim, następnie na jego bazie założył Zespół Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim, w którym od 1990 do 2007 pełnił funkcję dyrektora.

Był pierwszym w polskim parlamencie posłem, który składał ślubowanie ubrany w soroczkę tj. wyszywaną haftem krzyżykowym koszulę. Sycz pracował w Sejmie VI i VII kadencji.

W nadchodzących wyborach samorządowych Miron Sycz kandydował do sejmiku województwa z okręgu obejmującego Elbląg i północno-zachodnią część regionu. W lokalach wyborczych jego okręgu znajdzie się informacja o śmierci kandydata.

Miron Sycz do ostatnich dni pracował jako wicemarszałek warmińsko-mazurskiego.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. CZARNY #3114338 5 kwi 2024 01:43

    MIRON, mój wspaniały przyjacielu, jest za wcześnie, abyś nas wszystkich opuścił… Dziękujemy za wszystko, co dla nas zrobiłeś. Kondolencje dla członkow rodziny. Z pełnym szacunkiem dla Ciebie. Profesor Stefan Kostyk. Japonia. МИРОНЕ, мій чудовий друже, тобі ще рано всіх нас покидати... Спасибі тобі за все, що ти для нас зробив. Співчуття рідним. З повною повагою до вас. Професор Стефан Костик. Японія.

    odpowiedz na ten komentarz