Nasza sonda: Szewczyk i Małkowski w drugiej turze wyborów prezydenckich w Olsztynie!

2024-04-04 15:54:24(ost. akt: 2024-04-04 16:18:43)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Ponad dwadzieścia tysięcy osób, które wzięły udział w sondzie na gazetaolsztynska.pl zdecydowało, że do drugiej tury wyborów prezydenckich w Olsztynie wchodzi Robert Szewczyk i Czesław Jerzy Małkowski.
Prawie miesiąc czytelnicy portalu Gazety Olsztyńskiej mogli wybrać, na kogo chcą oddać swój głos w wyborach na prezydenta Olsztyna, które odbędą się już w najbliższą niedzielę (7 kwietnia). Wyniki naszej sondy są niezwykle ciekawe.

Najmniej osób, bo zaledwie 2,1 proc. zdecydowało się poprzeć Monikę Rogińską-Stanulewicz, która startuje z własnego komitetu pod nazwą "Trzecia Droga Olsztyn". Kolejny bezpartyjny kandydat Mirosław Arczak może liczyć na poparcie rzędu 5,19 proc., które stawia go na szóstym miejscu spośród siedmiu kandydatów. Ostatnią trójkę zamyka Marcin Możdżonek, na którego zagłosować chce 9,12 proc. osób biorących udział w ankiecie.

Na podium nie załapał się kandydat Lewicy Bartosz Grucela, na którego chce zagłosować 9,20 proc. osób.

Pierwsza trójka znacznie zostawia swoją konkurencję w tyle. Na Grzegorza Smolińskiego z Prawa i Sprawiedliwości swój głos chce oddać 19,04 proc. głosujących. Wybory samorządowe to jednak nie sport, a trzecie miejsce plasuje kandydata tuż za drugą turą, czyli można powiedzieć, że jest najbardziej pechowe.

Drugie miejsce gwarantujące wejście do drugiej tury wyborów prezydenckich w Olsztynie przypadło kandydatowi Koalicji Obywatelskiej Robertowi Szewczykowi, którego popiera 23,25 proc. głosujących osób.

Jeśli wyniki sondy przełożą się na wyniki wyborów prezydenckich, to do drugiej tury kandydat KO wejdzie z wygranym naszej sondy, czyli Czesławem Jerzym Małkowskim, którego popiera 32,09 proc. głosujących.

Poniżej prezentujemy dokładne wyniki wraz z liczbą głosów oddanych na poszczególnych kandydatów.

7. Monika Rogińska-Stanulewicz - KWW Trzecia Droga Olsztyn — 433 głosów (2.1%)
6. Mirosław Arczak - KWW Wspólny Olsztyn — 1071 głosów (5.19%)
5. Marcin Możdżonek - KWW M.Możdżonka - Lepszy Olsztyn —1883 głosów —(9.12%)
4. Bartosz Grucela - KKW Lewica — 1900 głosów (9.2%)
3. Grzegorz Smoliński - KW Prawo i Sprawiedliwość — 3931 głosów (19.04%)
2. Robert Szewczyk - KKW Koalicja Obywatelska — 4799 głosów (23.25%)
1. Czesław Jerzy Małkowski - KWW Czesława Jerzego Małkowskiego — 6624 głosów (32.09%)


Suma głosów: 20641

Oprac. Karol Grosz

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. jwr #3114365 5 kwi 2024 22:58

    Czas na nowe niezależne od partyjnej sieci spojrzenie na Olsztyn , człowieka który swoją ciężką pracą doszedł na szczyty w karierze sportowej a teraz swoją wiedzę i doświadczenie chce przekazać kochanemu Olsztynowi i olsztyniakom. Od lat ci sami radni okupują miejsca w RM Olsztyn . Osiągnięcia tej starej Rady to zadłużenie Olsztyna ponad przyzwoitość , degradacja miasta spowodowała ucieczkę rodowitych młodych olsztyniaków . Brak inwestycji to blokada dla nowych miejsc pracy . Brak boisk i innych obiektów sportowych dla dzieci , młodzieży i sportowców nie przeszkadzał obecnym radnym. Głosujemy z rozsądku na Marcina Możdżonka i jego ekipę .

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Jadwiga #3114339 5 kwi 2024 09:30

    Sondaż, w którym codziennie można po raz kolejny głosować jest bez sensu i zupełnie nieobiektywny. Nie pokazuje, na którego kandydata chcą głosować mieszkańcy Olsztyna, tylko pokazuje, który komitet jest najaktywniejszy w klikaniu.

    odpowiedz na ten komentarz