Od wtorku węgiel odbierzemy prosto z kopalni

2024-03-26 19:29:35(ost. akt: 2024-03-26 21:02:10)

Autor zdjęcia: pixabay

Węgiel konfekcjonowany z e-sklepu Polskiej Grupy Górniczej można od wtorku odbierać w kopalniach - wynika z informacji spółki. Dotąd takie zakupy powyżej jednej tony dostarczali wyłącznie kurierzy.
To kolejne ułatwienie PGG dla klientów indywidualnych korzystających z e-sklepu spółki; m.in. 1 marca wyeliminowano przy realizacji transakcji dokumenty papierowe.

Jak podała PGG we wtorkowym komunikacie, od tego dnia węgiel konfekcjonowany - w workach, na paletach i w big-bagach - klienci e-sklepu Grupy mogą odebrać bezpośrednio w punktach na kopalniach, korzystając z wszystkich dostępnych form płatności, w tym sprzedaży ratalnej (spółka ostatnio udostępniła też klientom możliwość samodzielnej zmiany formy płatności).

Dotychczas węgiel w paletach, czy w big-bagach można było odebrać w kopalni kupując go jedynie bezpośrednio w punkcie sprzedaży tej kopalni i płacąc gotówką. W przypadku zakupów poprzez e-sklep, w kopalni można było odebrać jedynie pojedyncze worki - węgiel konfekcjonowany kupiony w e-sklepie w ilości powyżej 1 tony dostarczali kurierzy.

Ponadto od 1 marca uproszczono odbieranie zamówionego towaru w sklepie internetowym PGG za pośrednictwem kuriera czy KDW (Kwalifikowanych Dostawców Węgla, czyli ok. 200 składów firmowych Grupy) wyeliminowano bowiem dokumenty papierowe.

Kupujący nie muszą już podawać kurierowi czy obsłudze składu KDW danych osobowych, wystarczy kod odbioru. Faktura znajduje się natomiast na profilu klienta w e-sklepie PGG (na fakturze jest też zamieszczone oświadczenie akcyzowe); klienci potwierdzają odbiór faktury na swoich kontach w e-sklepie.

Polska Grupa Górnicza jest największym krajowym producentem węgla, w tym opałowego dla gospodarstw domowych. Głównym kanałem sprzedaży jest sklep internetowy. Kupiony w internecie węgiel trafia do klientów za pomocą krajowej sieci Kwalifikowanych Dostawców Węgla, których jest ok. 200.(PAP)

autor: Mateusz Babak

mtb/ drag/