W najściu na dom Ziobry chodzi o podrzucenie "kompromatów"?

2024-03-26 15:05:45(ost. akt: 2024-03-26 15:08:07)

Autor zdjęcia: wPolityce.pl

Zbigniew Ziobro jest nie tylko byłym ministrem sprawiedliwości ale także posłem na Sejm. Chroni go immunitet, szanowany, czasem aż do przesady, od zarania wolnej Polski. Powszechnie znana jest dramatyczna walka o życie, którą polityk toczy ze śmiertelnie niebezpieczną chorobą.
Dlatego szokujące kulisy operacji wejścia służb Tuska do jego domu, nakazują postawić pytanie, co było prawdziwym celem operacji?

Powtórzmy najważniejsze ustalenia wPolityce.pl:

Funkcjonariusze, którzy wtargnęli do domu, zaklejali kamery monitoringu, wyłamali drzwi wejściowe i częściowo rozmontowali ogrodzenie posesji. Formalnie Zbigniew Ziobro nie jest podejrzanym w żadnej sprawie, nie przedstawiono mu też zarzutów.

Takie najście nie ma uzasadnienia. Sprawa wsparcia przez Fundusz Sprawiedliwości budowy ośrodka opieki prowadzonego przez szanowanego księdza nie budzi wątpliwości, jest uzasadniona. A jeśli u kogoś budzi, można ją spokojnie wyjaśnić. Tym bardziej, że to nie minister Ziobro podejmował te decyzje.

Skąd w ogóle teza, że jakieś dokumenty w tej sprawie, jakiekolwiek materiały, mogą być odnalezione w prywatnym domu wiejskim polityka?

Nasi informatorzy wskazują na dwa, w ich ocenie bardzo możliwe, powody tego najścia.

Po pierwsze, pozyskanie przez rządzących informacji o kręgu towarzyskim i rodzinnym Ziobry. Miałyby one posłużyć do dezintegracji prawicy w stylu niesławnego Lesiaka i operacji WSI z lat 90.

Po drugie, w tego typu operacjach na Wschodzie, a ta wydaje się być na nich wzorowana, zwykle celem jest podrzucenie „kompromatów”, materiałów rzekomo kompromitujących lub obciążających. Stąd putinowscy siepacze zawsze wchodzą z hukiem i niszczą. Dziś podobnie działają ludzie, którzy są w prokuraturze nielegalnie, którzy przejęli ją siłą.

Coraz bardziej bandyckie, putinowskie metody reżimu Tuska nie pozwalają niestety na odrzucenie tych tez. Staczamy się w przepaść bardzo wschodniego reżimu.

Tekst ukazał się na portalu wpolityce.plKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. as. #3114261 26 mar 2024 21:08

    To mamy już czysto putinowskie metody w Polsce... Dom posła można przeszukać ale dopiero po pozbawieniu go immunitetu - taka była opinie prof. Chmaja sprzed paru lat. Ale pewnie teraz zmienił już zdanie... Dodatkowego smaku całej sprawie nadaje fakt, że Zbigniew Ziobro walczy o życie w szpitalu...

    odpowiedz na ten komentarz