Ceny złota sięgnęły historycznego szczytu

2024-03-24 15:01:10(ost. akt: 2024-03-24 15:06:04)

Autor zdjęcia: Jingming Pan on Unsplash

Rajd cen złota rozpoczął się po komentarzach Rezerwy Federalnej
W czwartek ceny złota sięgnęły historycznego szczytu po raz piąty w tym miesiącu, wzmagane przez sygnały ze strony amerykańskiej Rezerwy Federalnej, która zapowiedziała kontynuację obniżek stóp procentowych w 2024 roku, mimo wzrostu inflacji.

O godzinie 11:35 cena złota wzrosła o 1,1 proc. do 2209,65 dolara za uncję, ustanawiając nowy rekordowy poziom. Wcześniej, cena złota przekroczyła barierę, osiągając 2222,39 dolara.

Rajd cen złota rozpoczął się po komentarzach Rezerwy Federalnej, które w zasadzie potwierdziły jej zamiar kontynuacji obniżek stóp procentowych w USA - zauważył analityk Julius Baer Carsten Menke, cytowany przez agencję Reuters. Pomimo ostatnich wysokich odczytów inflacji w USA, przewodniczący Fed, Jerome Powell, wyraził przekonanie, że amerykański bank centralny prawdopodobnie zmniejszy stopy procentowe o trzy czwarte punktu procentowego do końca 2024 roku.

Według narzędzia FedWatch należącego do CME Group, inwestorzy zajmujący się kontraktami futures na fundusze obecnie wyceniają na 74 proc. prawdopodobieństwo, że Fed rozpocznie obniżki stóp w czerwcu. Z kolei analitycy cytowani przez agencję Bloomberg wskazują na szereg czynników, które sprzyjają dalszemu wzrostowi cen złota, w tym sytuację geopolityczną, kontynuowane zakupy kruszcu przez banki centralne oraz wzmożony popyt na złoto w Chinach.


źródło: money.pl

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. as. #3114236 26 mar 2024 00:01

    Tym większe brawa dla prezesa Glapińskiego za zgromadzenie takiej ilości złota w NBP!!!

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz