Utrudnienia w ruchu. Protestujący rolnicy wracają na warmińsko-mazurskie drogi [ZDJĘCIA]

2024-03-20 08:31:30(ost. akt: 2024-03-20 14:03:02)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Dziś, w środę (20 marca) rozpoczyna się Ogólnopolski Strajk Generalny. Rolnicy zapowiedzieli protesty w całej Polsce. Kierowcy muszą się liczyć z blokadami dróg i utrudnieniami. Gdzie będą protestować?
W środę na terenie powiatu olsztyńskiego zaplanowanych jest kilka akcji protestacyjnych środowisk rolniczych. W tym czasie pojawiają się spore utrudnienia na drogach regionu. Policjanci będą czuwać na bezpieczeństwem manifestujących oraz osób postronnych. Zachęcamy do korzystania z tras alternatywnych oraz stosowania się do poleceń służb kierujących na objazdy.

W związku z planowanymi akcjami protestacyjnymi środowisk rolniczych, w środę (20.03.2024 r.) na terenie powiatu olsztyńskiego spodziewać się możemy sporych utrudnień w ruchu drogowym.

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak

Olsztynek (Pawłowo)

Zaplanowana została blokada drogi s7 w obrębie węzła Pawłowo w godz. 7-19

Dywity

W godz. 10-16 nastąpi blokada ronda na DK51 na wysokości Osiedla Sterowców. Wszelkie objazdy kierowane będą na ul. Jagiellońską. Osiedle Sterowców będzie miało uruchomiony pas awaryjny na DK51, a od godz. 15:00 otwarty będzie wjazd na to osiedle. Przez rondo w trakcie blokady przepuszczane będą autobusy linii 110.

Biskupiec i Kolno

Akcje protestacyjne na terenie Biskupca oraz gminy Kolno rozpoczną się w środę (20.03.2024 r.) o godz. 7:00 i potrwać mają przez miesiąc. Protestujący planują przepuszczać samochody z wyznaczoną częstotliwością.

W Biskupcu, na DK57 blokowane będą ronda w kierunku Olsztyna oraz w kierunku Szczytna i Mrągowa.Na terenie gminy Kolno zaplanowano blokadę skrzyżowania DK57 z drogą 593, tj. skrzyżowania Lutry-Jeziorany.

Barczewo

W godz. 7:00-19:00 zaplanowana została blokada DK16 na skrzyżowaniu w m. Łęgajny. Kierujący osobówkami będą kierowani na objazdy.

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak


W całym kraju zapowiedziano ponad 580 protestów, w których szacowany jest udział blisko 70 000 osób. Protest ma trwać od godz. 7 do 19.

Policji i służby drogowe będą czuwać nad bezpiecznym przebiegiem protestów, dbając o bezpieczeństwo wszystkich obywateli, także tych, którzy w protestach nie biorą udziału. Policjanci ruchu drogowego zadbają o to, by użytkownicy dróg w jak najmniejszym stopniu odczuli utrudnienia. Tych jednak nie da się uniknąć.

Fot. Zbigniew Woźniak

W Internecie pojawiła się aktualna mapa rolniczych protestów, które mają się odbyć 20 marca 2024 roku. Protest ten może być rekordowy, ponieważ rolnicy mają blokować drogi w ponad 500 lokalizacjach. Planując podróż trzeba wziąć pod uwagę informacje i lokalizacje zamieszczone na mapie, aby ominąć blokady bądź po prostu zmienić plany.

Czy popierasz blokowanie dróg przez rolników?
pokaż wyniki »

Fot. Zbigniew Woźniak

Mapa protestów


Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak