Utrudnienia w powiecie legionowskim w związku z protestem rolników

2024-03-19 19:23:59(ost. akt: 2024-03-19 19:26:35)

Autor zdjęcia: PAP

Stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o środowych utrudnieniach w komunikacji miejskiej w powiecie legionowskim z powodu protestu rolników. Zmiany obejmą wiele linii podmiejskich. Autobusy pojadą objazdami.
Stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o środowych utrudnieniach w komunikacji miejskiej w powiecie legionowskim z powodu protestu rolników. Zmiany obejmą wiele linii podmiejskich. Autobusy pojadą objazdami.

Na powiecie legionowskim rolnicy planują protest w Nieporęcie na rondzie u zbiegu dróg wojewódzkich nr 631 i 633 (skrzyżowanie ul. Zegrzyńskiej i Jana Kazimierza), w Rembelszczyźnie na rondzie u zbiegu dróg wojewódzkich nr 632 i 633 (skrzyżowanie ul. Strużańskiej i Jana Kazimierza) i w Jabłonnie na rondzie u zbiegu ul. Modlińskiej i Brzozowej.

W związku z tym, jak przekazał ZTM, od środy 20 marca od około godz. 7.00 do czwartku 21 marca do około godz. 10.00 występować będą utrudnienia w kursowaniu linii 705, 723, 735, 736, L-8, L31 i N63.

W razie braku możliwości przejazdu autobusy zostaną skierowane na trasy objazdowe.

Linia 705 i 735 w obu kierunkach pojedzie ulicami: Płochocińska, Kobiałka, droga łącząca ul. Kobiałka z ul. Słoneczną; Stanisławów Pierwszy: Słoneczna, Przyszłość; Aleksandrów: Izabelińska, Królewska, Zwycięstwa; Nieporęt: Zwycięstwa, Nowolipie, Pogonowskiego, Wojska Polskiego.

Linie 723 i N63 w obu kierunkach: Modlińska, Dębowa, Marmurowa; Jabłonna: Marmurowa, Przylesie, Politechniczna, Akademijna, Szkolna, Modlińska.

Linia 736 od strony Warszawy: Płochocińską i Kobiałka, a od strony Legionowa: Kąty Węgierskie: Strużańska, Kościelna, Akacjowa, Wola; Aleksandra: Wolska; Stanisławów Drugi: Wolska; Michałów-Reginów: Warszawska; Legionowo: Zegrzyńska, łącznica zjazdowa z ul. Warszawskiej na ul. Szwajcarską, do Centrum Komunikacyjnego a powrót: Szwajcarską, Piaskową, Zegrzyńską; Michałów Reginów: Warszawska; Stanisławów Drugi: Wolska; Wola Aleksandra: Wolska; Kąty Węgierskie: Akacjowa, Kościelna, Strużańska.

Linia L-8 pojedzie trasą: Aleksandrów: Izabelińska; Stanisławów Pierwszy: Przyszłość, Słoneczna; Warszawa: droga łącząca ul. Słoneczną z ul. Kobiałka, Kobiałka. Linia L-31: Nieporęt: Wojska Polskiego, Pogonowskiego, Nowolipie, Zwycięstwa; Aleksandrów: Zwycięstwa, Królewska, Izabelińska; Stanisławów Pierwszy: Koncertowa.

ZTM poinformował, że uruchomione zostaną przystanki: Centrum Komunikacyjne 02 zlokalizowany w istniejącej zatoce przy ul. Szwajcarskiej w Legionowie na wysokości parkingu P+R. Przystanek obowiązywał będzie jako krańcowy dla autobusów linii 736.

Urząd Gminy 51 – zlokalizowany przy ul. Zwycięstwa w Nieporęcie przed skrzyżowaniem z ulicą Powstańców (w rejonie kładki nad Kanałem Żerańskim) w kierunku południowym. Przystanek obowiązywał będzie jako stały dla autobusów linii 705, 735 i L31 w kierunku miejscowości Aleksandrów.

Urząd Gminy 52 – zlokalizowany przy ul. Zwycięstwa w Nieporęcie za skrzyżowaniem z ul. Powstańców (w rejonie kładki nad Kanałem Żerańskim) w kierunku północnym. Przystanek obowiązywał będzie jako stały dla autobusów linii 705, 735 i L31 w kierunku miejscowości Białobrzegi.

"Na trasach objazdowych będą obowiązywały wszystkie napotkane przystanki: pierwsze po zjeździe z trasy podstawowej oraz wymienione powyżej – jako stałe, a także wszystkie pozostałe – jako na żądanie" – poinformował ZTM.


PAP