Edukacja o zdrowiu dopiero w 2026 roku

2024-03-19 11:37:17(ost. akt: 2024-03-19 12:04:12)

Autor zdjęcia: pixabay

Minister edukacji Barbara Nowacka zapowiedziała, że według obecnych szacunków nowy przedmiot - edukacja o zdrowiu - wejdzie do szkół w 2026 roku. Wprowadzenie do szkół nowego przedmiotu ma być dobrze przygotowane Nowy przedmiot - edukacja o zdrowiu – będzie dobrze przygotowany i według obecnych szacunków wejdzie do szkół w 2026 r. – poinformowała w poniedziałek 18 w Wałbrzychu szefowa resortu edukacji Barbara Nowacka.
Jak zauważyła szefowa MEN, młodzi ludzie podkreślają, że szkoła musi przygotować się do XXI w. - Szkoła musi dawać uczniom wiedzę, która pozwoli odnaleźć się w przyszłym, bardzo niewiadomym, jeszcze rynku pracy - mówiła.

Nowacka zwróciła też uwagę, że podczas spotkań z młodymi ludźmi poruszają oni bardzo często temat zdrowia. Mówią o zdrowiu, w tym o zdrowiu psychicznym i odporności na otaczający świat, zdrowiu fizycznym i potrzebie rozwoju fizycznego"- powiedziała.


Przypomniała, że kierowany przez nią resort oraz Ministerstwo Zdrowia pracują nad programem edukacji o zdrowiu dla młodych ludzi. - O zdrowiu fizycznym, seksualnym, żywieniowym. Chcemy przez to wspierać młode osoby w tych wszystkich obszarach, które oni sami zgłaszają jako potrzebne w programie edukacji - powiedziała.

W tym kontekście Nowacka podkreśliła, że w szkole "nie będzie rewolucji, ale ewolucja". - A zatem przedmiot edukacja o zdrowiu nie wejdzie do szkół w przyszłym roku. Będzie dobrze przygotowany, powstanie zespół roboczy - szacujemy, że wejdzie do szkół w 2026 r - mówiła minister.

Minister edukacji w poniedziałek odwiedzi jeszcze Kłodzko i Ząbkowice Śl. W obu tych dolnośląskich miastach zaplanowano spotkania z uczniami.

Brak rzetelnej edukacji o zdrowiu w najbliższym czasie to smutna informacja dla uczniów i nauczycieli. Tak potrzebny przedmiot w szkołach będzie musiał niestety poczekać na swoją kolej. Na pewno nie z pożytkiem dla jego beneficjentów.

PAP, red.,