Robert Szewczyk przedstawił program na naprawę sportu w Olsztynie [ZDJECIA, PROGRAM]

2024-03-15 15:30:55(ost. akt: 2024-03-15 17:15:04)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W symbolicznym miejscu, bo w Alei Sław Olsztyńskiego Sportu kandydat KO na prezydenta Olsztyna Robert Szewczyk przedstawił swoje propozycje na temat olsztyńskiego sportu.
Do tej pory kandydat KO Robert Szewczyk przedstawił swoje propozycje na temat edukacji, rozwoju gospodarczego miasta czy kultury. Dzisiaj (piątek 15 marca) Robert Szewczyk opowiedział o swojej wizji odnośnie olsztyńskiego sportu, którą będzie realizował po wygranych wyborach.

To moja deklaracja zmian w temacie sportu, który przez wiele lat był w Olsztynie traktowany nie tak, jak powinien — mówi Robert Szewczyk — Sportowcy którzy przynosili sukcesy byli chwaleni, kiedy tych sukcesów nie było, dobrze się nie działo. Chciałbym, żeby Olsztyn zaczął dbać o wszystkie dyscypliny sportu: zarówno te zawodowe, jak i amatorskie — dodaje kandydat KO.

Zakończmy wojnę futbolową. Nikt na tym nie wygrywa, nie ma ona najmniejszego sensu. Wielokrotnie podkreślałem, że dla mnie najważniejszy jest dialog, i w dziedzinie sportu również chce oddać glos tym, którzy najlepiej się na nim znają — zapowiada Robert Szewczyk.

Fot. Zbigniew Woźniak

Swoje propozycje na temat sportu Robert Szewczyk rozpoczął od remontu Stadionu Miejskiego, na którym swoje mecze rozgrywa Stomil. — Wykorzystam 30 mln zł, które mamy dziś zapisane. To pierwszy krok, który poprowadzi nas w kierunku możliwości rozgrywania meczów ekstraklasowych w Olsztynie — mówi Szewczyk.

Bardzo bliski również jest mi stadion Warmii i to co ma tam powstać, czyli Ośrodek Szkolenia Piłkarskiego Dzieci i Młodzieży. Cztery pełnowymiarowe boiska, dwa ze sztuczną murawą, jedno kryte, całe zaplecze treningowe i parkingowe. To dla mnie bardzo ważne, żeby ta dyscyplina sportu, która jest najbardziej popularną dyscypliną wśród dzieci i młodzieży. To będzie największy i najnowocześniejszy taki ośrodek w regionie i prawdziwa rewolucja w Olsztynie — mówi kandydat KO na prezydenta Olsztyna.

Robert Szewczyk zapowiedział także, że w Olsztynie będziemy znowu budować orliki i remontować, czyli wielofunkcyjne boiska. — Rząd uruchamia programy, z których będzie można budować orliki i my będziemy je tworzyć. Dodatkowo będziemy remontować te, które mamy — zapowiada Robert Szewczyk.

W programie Roberta Szewczyka zapisany jest także powrót akcji "Olsztyn Aktywnie", czyli aktywizacji sportowej mieszkańców Olsztyna w różnych dyscyplinach.

Mamy wspaniałą halę Urania i basen olimpijski, mamy CRS Ukiel i niedługo będziemy mieli stadion. Wykorzystamy te obiekty, żeby do Olsztyna wróciły duże imprezy sportowe. To promocja naszego miasta i duża gałąź gospodarki — zapowiada kandydat Koalicji Obywatelskiej.

Zrobię wszystko, żeby Muzeum Sportu wróciło do nowej Hali Urania, to dla mnie niezwykle ważne — podkreśla Robert Szewczyk — Tak poprowadzimy rozmowy z naszą spółką, żeby pamięć o naszym sporcie wróciła do pustych murów hali Urania — zapowiada Szewczyk.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej zapowiada, że stworzy olsztyńską kartę seniora, która przyniesie najstarszym mieszkańcom Olsztyna wysokie zniżki na usługi oferowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Robert Szewczyk chce również przywrócić rywalizację szkół w rozgrywkach międzyszkolnych w Olsztynie. — To ważne, żeby nasze dzieci poznawały radość z uprawiania sportu już od najmłodszych lat — mówi kandydat KO.

Konsultowałem mój program bardzo szeroko z różnymi środowiskami. Zapewniam, że dalej będę to robił. Będziemy tworzyć realną Radę Olsztyńskiego Sportu, z którą będę w nieustannym dialogu. — mówi Robert Szewczyk — Widzę bardzo dużą otwartość w Ministerstwie Sportu do rozbudowy bazy sportowej w Olsztynie. Jestem pewien, że wszystko co dobre jest przed nami — mówi kandydat KO.

Fot. Zbigniew Woźniak

Kandydaturę Roberta Szewczyka na prezydenta Olsztyna poparł Paweł Papke, wieloletni siatkarz Indykpolu AZS Olsztyn i reprezentant Polski i poseł na Sejm RP.

Środowisko sportowe jest bardzo szczęśliwe z postulatów, o których mówił tutaj kandydat KO na prezydenta Olsztyna Robert Szewczyk — mówi poseł Paweł PapkeAktywny i prawdziwy samorząd powinien zwracać się w kierunku sportowców, zarówno tych zawodowych, jak i amatorów. Wiemy doskonale, że sport nie był ważnym punktem na mapie działalności prezydenta Olsztyna. Dzisiaj możemy wrócić do sportowego Olsztyna z najlepszych lat. Ministerstwo Sportu i Turystyki kilka dni temu utworzyło nowy program "Orlik 2024", na który przeznaczymy 100 mln zł. Aktywni samorządowcy będą mogli sięgać po te środki. Dzisiaj pan minister Sławomir Nitras ogłosił także drugi program - "aktywna szkoła", na który popłynie aż 335 mln zł. Z tych pieniędzy będziemy mogli zaktywizować mieszkańców tak, aby korzystali z obiektów sportowych takich jak boiska czy orliki poza zajęciami lekcyjnymi — mówi Paweł Papke.

I dodaje: Zachęcam wszystkich mieszkańców Olsztyna do oddania swojego głosu na Roberta Szewczyka i kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Rady Miasta. Siódmego kwietnia zmieńmy naszą rzeczywistość. Wygramy!

Robert Szewczyk na konferencji prasowej, na której przedstawiał swój program został zapytany o swoich konkurentów w wyścigu o fotel prezydenta Olsztyna, których jest aż siedmiu. Jego odpowiedź była dość jednoznaczna.

Moja kampania wyborcza jest pełna realnych rozwiązań i konkretów. To nie kampania wizerunkowa czy celebrycka, która jest niema. Rozmawiamy o propozycjach mieszkańców, które podpieram wieloletnim doświadczeniem samorządowym. Chcemy wznieść nasze miasto na wyższy poziom, na lepszy poziom. — odpowiedział Robert Szewczyk.

Fot. Zbigniew Woźniak

Karol Grosz

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. olsztyniak2024 #3114111 18 mar 2024 13:39

  I co komentarze ni sa wpisywana . porazka ta gazeeta jednostronna propaganda!! Nich zyje PO

  odpowiedz na ten komentarz

 2. jwr #3114102 17 mar 2024 22:55

  Czas najwyższy na likwidację i blokadę partyjnych i rodzinnych koligacji . Kłamstwa , kłamstwa i bezprawie równa się likwidację wolnego państwa . Mamy dowody 100 obietnic na 100 dni i co , jedna wielka LIPA. Możdżonek tj. kamdydat godny powszechnego poparcia , który gwarantuje rzetelność , uczciwość bo nie jest ubabrany partyjnymi układami .

  odpowiedz na ten komentarz

 3. krzroy #3114101 17 mar 2024 21:15

  Właściwie Stomil jest już w III lidze a pan kandydat chce wydać 30 mln na remont stadionu żeby Stomil mógł tu rozgrywać mecze w ekstraklasie. Jakiś kosmos.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 4. olsztyniak2024 #3114074 16 mar 2024 06:42

  Wszystko fajnie a czemu inne komitety nie moga sei tutaj zaprezentowac???

  odpowiedz na ten komentarz