Zamiast zarobić na sprzedaży, straciła ponad 15 000 zł

2024-03-12 10:00:00(ost. akt: 2024-03-12 08:47:53)
Wiadomość od oszusta

Wiadomość od oszusta

Autor zdjęcia: mat. policji

Mieszkanka gm. Nidzica chciała sprzedać buciki dziecięce na popularnym portalu sprzedażowym. Krótko po wystawieniu ogłoszenia skontaktował się z nią kupujący, który okazał się oszustem, a jego działanie skutkowało utratą przez kobietę ponad 15000 zł.
W czwartek (7 marca) policjanci z nidzickiej komendy przyjęli zgłoszenie dotyczące oszustwa za pośrednictwem popularnego portalu internetowego. Mieszkanka gminy Nidzica wystawiła na sprzedaż buciki dziecięce.

Po kilku minutach od publikacji ogłoszenia, kobieta otrzymała wiadomość sms z podanym linkiem do sfinalizowania transakcji. Kobieta kliknęła w link, po czym została przekierowana na stronę do logowania do bankowości internetowej, gdzie napotkała na małe problemy.

Kolejno otrzymała telefon od mężczyzny podającego się za pracownika banku, który poformował ją o problemach technicznych związanych z bankowością internetową i zaoferował swoją pomoc. W celu zweryfikowania płatności poprosił o autoryzację transakcji. Kobieta postępowała zgodnie ze wskazówkami rozmówcy, po czym połączenie zostało przerwane. Z relacji zgłaszającej wynikało, że miała ona na koncie kilkadziesiąt złotych, a oszust przelał środki pieniężne z konta jej siostry - do którego ta miała dostęp - na jej konto i dokonał kolejnej transakcji na obcy kobiecie rachunek bankowy. Finalnie pokrzywdzona zamiast otrzymać pieniądze za sprzedaż bucików, straciła ponad 15000 złotych.

Policjanci apelują aby nie wchodzić w podejrzane linki, które wymagają podania danych do logowania w bankowości internetowej. Pamiętajmy: kody sms’owe czy BLIK podajemy przy transakcji kupna, a nie wtedy, kiedy sami mamy otrzymać pieniądze. Oszust posiadając takie dane może pozbawić nas wszystkich środków, a nawet zaciągnąć w naszym imieniu kredyt.

kpp, red.

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Wiadomość od oszusta
mat. policji

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kierowca busa #3114051 12 mar 2024 23:14

    Tu babka straciła 15 koła, tam braciak braciakowi zawinął 62 tys , jeszcze gdzieś tam babka wyrzuciła z balkonu kilkadziesiąt tysięcy złotych. Kurde ja się zastanawiam skąd ludzie mają tyle hajsu. Ja większość życia pracuję jako kierowca i mam w portfelu 100 euro

    odpowiedz na ten komentarz