20 lat w Unii Europejskiej - i co dalej? - Irena Petryna

2024-03-11 20:36:20(ost. akt: 2024-03-11 20:37:28)
Podczas VIII Kongresu Przyszłości odbędzie się panel dyskusyjny pt. "20 lat w Unii Europejskiej - i co dalej?", który skupi się na kluczowych wyzwaniach i perspektywach rozwoju Warmii i Mazur w kontekście członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Podczas tego panelu eksperci omówią istotne kwestie związane z przyszłością regionu w UE, analizując dotychczasowe osiągnięcia oraz pojawiające się możliwości. Będzie to doskonała okazja do zgłębienia zagadnień związanych z rozwojem regionalnym, gospodarką, ochroną zdrowia oraz innymi istotnymi obszarami. W panelu weźmie udział Irena Petryna, Pełnomocnik Wojewody Warmińsko-Mazurskiego do spraw analiz w zakresie służby zdrowia. Dołącz do nas, aby poznać wyzwania i perspektywy rozwoju Warmii i Mazur w Unii Europejskiej!

Poznajcie również prelegenta!

Irena Petryna nauczycielka i polityk, samorządowiec, posłanka na Sejm II kadencji.

W latach 1998–2002 pełniła funkcję radnej sejmiku warmińsko-mazurskiego i wicemarszałka województwa. W 2002 została dyrektorem warmińsko-mazurskiej regionalnej kasy chorych, następnie oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. W 2005 objęła stanowisko dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie.

W 1999 roku została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2014 roku została honorowym obywatelem Olsztynka.
Obrazek w tresci