W koalicji pojawiły się wyraźne pęknięcia

2024-03-07 10:20:57(ost. akt: 2024-03-07 10:25:44)

Autor zdjęcia: PAP

Projekty ustaw dotyczące prawa aborcyjnego wywołały głębokie podziały. Pomimo wcześniejszych zapewnień, marszałek Szymon Hołownia zdecydował się nie uwzględnić czterech projektów ustaw w obecnym posiedzeniu Sejmu, przekładając to na termin 11 kwietnia.
W koalicji pojawiły się wyraźne napięcia. Projekty ustaw dotyczące prawa aborcyjnego wywołały głębokie podziały. Pomimo wcześniejszych zapewnień, marszałek Szymon Hołownia zdecydował się nie uwzględnić czterech projektów ustaw w obecnym posiedzeniu Sejmu, przekładając to na termin 11 kwietnia.

Ta decyzja spowodowała gniew Lewicy. Posłanki z Klubu Lewicy pojawiły się w środę w Sejmie w czarnych ubraniach, wyrażając swój protest. Oświadczyły, że kobiety mają dość i oczekują konkretnych działań.

Z drugiej strony, przedstawiciele Trzeciej Drogi popierają działania marszałka, uznając je za słuszne. Ich zdaniem, wyznaczenie terminu w kwietniu na rozpatrzenie ustaw aborcyjnych daje odpowiednią ilość czasu na odpowiednie przygotowanie się do debaty.