Studenci będą korzystać z siłowni i strefy nauki i wypoczynku. Znamy wyniki OBA

2024-03-06 18:30:24(ost. akt: 2024-03-06 15:45:26)

Autor zdjęcia: UWM

Poznaliśmy wyniki drugiej edycji Otwartego Budżetu Akademickiego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Pół miliona złotych zostanie przeznaczone na rozszerzenie aktywności fizycznej oraz stworzenie miejsca wypoczynkowego.
Otwarty Budżet Akademicki jest inicjatywą, w której społeczność Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego głosuje na zgłaszane projekty, mające na celu promowanie różnorakich aktywności na terenie kampusu. W poprzedniej edycji w okolicach Górki Kortowskiej i budynku Wydziału Humanistycznego powstało chociażby pole do disc golfa oraz wiata rowerowa.

W poniedziałek (4 marca) oficjalnie podano które dwa projekty zostaną zrealizowane w ramach OBA. Najwięcej głosów (383) zebrał pomysł studenta Wydziału Nauk Ekonomicznych Filipa Kadziewicza - siłownia na świeżym powietrzu.

— Kiedy dowiedziałem się, że na UWM będzie organizowany OBA, zastanawiałem się, czego mi brakuje w moim mieście. Siłownia była pierwszą myślą, która przyszła mi do głowy. Będzie to darmowy klub fitness pod samym akademikiem — zapowiada student WNE na łamach oficjalnej strony internetowej uniwersytetu. Siłownia ma różnić się od innych tego rodzaju tym, że będzie miała możliwość regulowania obciążenia.

Drugi z wybranych projektów będzie miał bezpośrednie połączenie z Wydziałem Nauk Ekonomicznych. W budynku wydziału pojawi się strefa nauki i relaksu. Podczas głosowania Plan projektu zakłada remont głównego holu i stworzenie strefy spotkań, nauki i relaksu. W tym miejscu mają pojawić się kanapy, stoliki i oświetlenie do nauki oraz kącik do bookcrossingu.

— Ten projekt dopracowywaliśmy już drugi rok. Trochę pozazdrościliśmy nowym wydziałom — mówiła dr Wydziału Nauk Ekonomicznych Katarzyna Andruszkiewicz.

Podczas ogłoszenia wyników obecni byli Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego Jerzy Przyborowski oraz Kanclerz uczelni Bogusław Stec.

— Chcieliśmy dać społeczności akademickiej możliwość kreowania rzeczywistości na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Studenci, doktoranci oraz pracownicy mogli zdecydować o tym, co można zmienić, poprawić, usprawnić, żeby nasz piękny kampus był jeszcze bardziej przyjazny. Idea wykorzystuje kreatywność osób, które są społecznie zaangażowane, którym nie jest wszystko jedno, co robią i gdzie się znajdują, w jakim miejscu spędzają czas — powiedział podczas spotkania z pomysłodawcami projektów Rektor UWM.

Do OBA zgłoszono 10 projektów. Poza zwycięzcami, o głosy walczyły również pomysły m.in. na strefa wypoczynku, cichej nauki i smaków na Wydziale Biologii i Biotechnologii, dystrybutory wody na każdym wydziale czy strefa wsparcia i rozwoju studentów.

Źródło: uwm.edu.pl