Funkcjonariusze olsztyńskich służb wzięli udział w ogólnopolskim liczeniu osób bezdomnych

2024-03-02 12:50:00(ost. akt: 2024-03-02 12:58:49)

Autor zdjęcia: Straż Miejska

Funkcjonariusze z KMP Olsztyn, wspólnie ze strażą miejską i z pracownikami socjalnymi MOPS-u przeprowadzili kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych. Działania są ukierunkowane na sprawdzenie, czy tym osobom nie jest potrzebna pomoc oraz przekazanie bezdomnym informacji o funkcjonujących placówkach pomocowych.
Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych zostało wykonane na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Olsztyńscy policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi oraz z pracownikami socjalnymi MOPS-u regularnie odwiedzają miejsca, w których przebywają bezdomni.

Ostatnie takie działania miały miejsce w nocy z 28 na 29 lutego 2024 roku. Przedstawiciele służb docierają do osób bezdomnych, sprawdzają czy ich życie i zdrowie nie jest zagrożone i przekazują im informację o możliwości skorzystania z pomocy np. z ofert noclegowni, czy miejsc w których można zjeść ciepły posiłek.

Osoby bezdomne z reguły znajdują się w miejscach odosobnionych, do których bardzo rzadko ktoś zagląda. Dlatego funkcjonariusze starają się je systematycznie kontrolować, aby w razie potrzeby pomoc nadeszła w odpowiednim momencie. W tym celu szczegółowo przeczesywane są pustostany, ogródki działkowe piwnice czy inne miejsca, w których mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy.

Fot. Straż Miejska

Funkcjonariusze oferowali również pomoc i ciepły posiłek.

Straż miejska przypomina, że wszystkie sygnały o osobach bezdomnych, zwłaszcza w okresie zimowym, są niezwykle istotne i mogą przyczynić się do uratowania czyjegoś życia.