Pamiątkowa tablica wróci do Uranii

2024-02-29 15:20:33(ost. akt: 2024-02-29 15:22:32)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Urząd Miasta w Olsztynie

Została odsłonięta w 2003 roku w dniu rozpoczęcia I edycji Memoriału Huberta Jerzego Wagnera w siatkówce. Tablica upamiętniająca niezwykłą drużynę legendarnego trenera ponownie zawiśnie na ścianie olsztyńskiej hali.
Miniony, 2023 rok był wyjątkowy dla olsztyńskiej Fundacji Huberta Jerzego Wagnera. Wówczas obchodzono 20-lecie największego międzynarodowego turnieju towarzyskiego w piłce siatkowej mężczyzn.

- Zwracamy się z prośbą o możliwość umieszczenia w hali tablicy, upamiętniającej najwybitniejszego trenera reprezentacji w historii polskiej siatkówki oraz Jego "Złotej Drużyny" - napisali we wniosku przedstawiciele Fundacji Huberta Jerzego Wagnera. - Tablica była umieszczona na murach hali Uranii nieprzerwanie od 2003 roku i została zdjęta z powodu remontu obiektu.

Olsztyńscy radni nie mieli wątpliwości, że pamiątkowa tablica powinna ponownie zawisnąć na terenie największej hali sportowej stolicy regionu. Jej lokalizacją będzie jeden z filarów w holu głównym budynku.

Odsłonięcie tablicy ma nastąpić w rocznicę śmierci Huberta Wagnera, czyli 13 marca 2024 roku.

Drużyna prowadzona przez trenera pochodzącego z Poznania zdobyła mistrzostwo świata (Meksyk 1974) i mistrzostwo olimpijskie (Montreal 1976). Jednym z miejsc przygotowań wybranym przez Wagnera był Olsztyn oraz okolice naszego miasta.